Enviado por RIA el Lun, 02/23/2015 - 00:01
PRUEBA:
|
VII MEDIO MARATÓN CORUÑA 21.
|
FECHA:
|
22-FEBRERO-2015
|
LUGAR:
|
A CORUÑA.
|
|
RAQUEL SUÁREZ PEDROSA.
|
1
|
SÉNIOR FEMENINO
|
JOSÉ MANUEL TEIJEIRO IGLESIAS.
|
23
|
VETERANO MASCULINO (1)
|
ISIDRO FRAGUELA SANTOS.
|
59
|
VETERANO MASCULINO (2)
|
MEDALLERO
|
ORO
|
PLATA
|
BRONCE
|
1
|
-
|
-
|
Foto: Facebook Raquel Suárez Pedrosa (cedida por Victor Arufe Giráldez)
Enviado por RIA el Dom, 02/22/2015 - 23:59
PRUEBA:
|
II XORNADA CONTROL DEPUTACIÓN DE LUGO.
|
FECHA:
|
22-FEBRERO-2015
|
LUGAR:
|
LUGO.
|
|
ALEJANDRO VIDAL DOBARROL.
|
3
|
400 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
54”52
|
CARLOTA TELLA GRANDA.
|
3
|
300 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
47”16
|
LAURA MÉNDEZ BOUZA.
|
5
|
PÉRTIGA
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
2m10cm
|
ICÍA GÓMEZ FOJO.
|
6
|
PÉRTIGA
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
2m10cm
|
RAÚL LARANJEIRA VARELA.
|
7
|
PÉRTIGA
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
2m10cm
|
LAURA MÉNDEZ BOUZA.
|
14
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
8”85
|
ICÍA GÓMEZ FOJO.
|
22
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
9”10
|
Enviado por RIA el Dom, 02/22/2015 - 23:58
PRUEBA:
|
CAMPIONATO DE GALICIA ESCOLAR DE CAMPO A TRAVÉS – PROGRAMA XOGADE.
|
FECHA:
|
21-FEBRERO-2015.
|
LUGAR:
|
PEREIRO DE AGUIAR (OURENSE).
|
|
PEDRO OSORIO LÓPEZ.
|
2
|
CADETE MASCULINO
|
CARLOS LÓPEZ LÓPEZ.
|
3
|
CADETE MASCULINO
|
ADRIÁN CHUN MARTÍNEZ LEDO.
|
4
|
CADETE MASCULINO
|
LUCÍA SICRE MASIDE.
|
6
|
CADETE FEMENINO
|
IRENE BARREIRO LÓPEZ.
|
11
|
INFANTIL FEMENINO
|
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
|
17
|
ALEVÍN MASCULINO
|
LUCÍA RIVADULLA ALONSO.
|
19
|
CADETE FEMENINO
|
ALDO REY GÓMEZ.
|
21
|
CADETE MASCULINO
|
MIRIAM TOJEIRO FERREIROA.
|
26
|
CADETE FEMENINO
|
RAÚL GIL GUNDÍN.
|
27
|
ALEVÍN MASCULINO
|
MARTÍN RODRÍGUEZ TOJEIRO.
|
28
|
ALEVÍN MASCULINO
|
INÉS MIGNOT TEIJEIRO.
|
33
|
CADETE FEMENINO
|
ÁLVARO ARMENTEROS MUIÑO.
|
33
|
ALEVÍN MASCULINO
|
ADOLFO GARCÍA LÓPEZ.
|
37
|
CADETE MASCULINO
|
ÓSCAR GARCÍA LÓPEZ.
|
37
|
ALEVÍN MASCULINO
|
HABTE MARIAM CANDAL JACOB.
|
51
|
ALEVÍN MASCULINO
|
MEDALLERO
|
ORO
|
PLATA
|
BRONCE
|
-
|
1
|
1
|
CLASIFICACIÓN POR EQUIPOS:
- CADETE MASCULINO: 1 (CAMPEÓN GALLEGO)
- ALEVÍN MASCULINO: 4
- CADETE FEMENINO: 5
Fotos: Gentileza de Oscar Rodríguez Formoso
Enviado por RIA el Dom, 02/22/2015 - 23:57
PRUEBA:
|
LI CAMPEONATO DE ESPAÑA ABSOLUTO EN PISTA CUBIERTA.
|
FECHA:
|
21/22-FEBRERO-2015
|
LUGAR:
|
ANTEQUERA (MÁLAGA).
|
|
LETICIA FERNÁNDEZ BARBOSA.
|
4 (FINAL)
1 (SEMIFINAL)
|
1.500 M.L.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
4’25”98
4’32”31
|
GLORIA GARCÍA GARCÍA.
|
6
|
PESO
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
13m41cm
|
IRENE OCETE SEGURA.
|
5 (SEMIFINAL)
|
60 M.V.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
8”83
|
BLANCA DE VERASTEGUI PETRIK.
|
6 (SEMIFINAL)
|
800 M.L.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
2’19”90
|
Enviado por RIA el Dom, 02/22/2015 - 23:55
PRUEBA:
|
CONTROL DE MARCAS EN PISTA AIRE LIBRE.
|
FECHA:
|
20-FEBRERO-2015
|
LUGAR:
|
FERROL (A CORUÑA).
|
|
LAURA MÉNDEZ BOUZA.
|
1
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
9”19 (-5.4)
|
JUDIT GARCÍA FÁBREGAS.
|
1
|
800 M.L.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
2’28”07
|
CLAUDIA ROJO CAZORLA.
|
1
|
ALTURA
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
1m55cm
|
CARLOS LÓPEZ LÓPEZ.
|
1
|
600 M.L.
|
CADETE MASCULINO
|
1’34”55
|
LUCÍA SICRE MASIDE.
|
1
|
600 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
1’42”24
|
MARTÍN REY VÁZQUEZ.
|
1
|
80 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
11”87
|
DEISY PÉREZ ABREU.
|
1
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
11”47
|
DEISY PÉREZ ABREU.
|
1
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’35”32
|
AROA PERMUY BOUZA.
|
1
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
1’42”05
|
NATALIA VIGO RIVAS.
|
1
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
8”99
|
NATALIA VIGO RIVAS.
|
1
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
1’48”14
|
JAIME GARCÍA GONZÁLEZ.
|
2
|
800 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
2’08”26
|
CARMEN RUVIRA RODRÍGUEZ.
|
2
|
ALTURA
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
1m41cm
|
RAÚL LARANJEIRA VARELA.
|
2
|
PESO
|
CADETE MASCULINO
|
8m48cm
|
LUCÍA RIVADULLA ALONSO.
|
2
|
600 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
1’45”33
|
MIGUEL VILARO RODRÍGUEZ.
|
2
|
500 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
1’32”88
|
ANA RIVAS RIVERA.
|
2
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
11”49
|
ANA RIVAS RIVERA.
|
2
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’37”36
|
MARTINA DÍAZ SEDES.
|
2
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
9”94
|
ADRIÁN RIVADULLA ALONSO.
|
2
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
9”04
|
ADRIÁN RIVADULLA ALONSO.
|
2
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
1’44”16
|
GABRIELA SERANTES MARTÍN.
|
2
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
9”11
|
PAULA NIETO RUIZ.
|
2
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
1’48”31
|
ERO DOCE GONZÁLEZ.
|
3
|
200 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
24”31 (+1.1)
|
ADRIÁN RODRÍGUEZ CASTRO.
|
3
|
ALTURA
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
1m30cm
|
INÉS CRESPO CARRO.
|
3
|
800 M.L.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
2’37”05
|
ADRIÁN CHUN MARTÍNEZ LEDO.
|
3
|
600 M.L.
|
CADETE MASCULINO
|
1’40”20
|
CARMEN MALDONADO ORDOÑEZ.
|
3
|
600 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
1’45”88
|
ANDRÉS PICALLO GARCÍA.
|
3
|
500 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
1’35”37
|
AROA PERMUY BOUZA.
|
3
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
10”28
|
MARTINA DÍAZ SEDES.
|
3
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
1’44”78
|
MARCOS PÉREZ CALVO.
|
3
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
9”35
|
PAULA NIETO RUIZ.
|
3
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
9”38
|
ALICIA BARREIRO LÓPEZ.
|
3
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
1’50”86
|
ALEJANDRO PARCERO MARTÍNEZ.
|
4
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
7”78 (-5.0)
|
ALEJANDRO PARCERO MARTÍNEZ.
|
4
|
200 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
24”39 (+0.9)
|
ALEJANDRO VIDAL DOBARRO.
|
4
|
800 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
2’09”89
|
ALEJANDRO LÓPEZ-TURNES RODRÍGUEZ.
|
4
|
ALTURA
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
1m30cm
|
ALDO REY GÓMEZ.
|
4
|
600 M.L.
|
CADETE MASCULINO
|
1’40”83
|
MIGUEL VILARO RODRÍGUEZ.
|
4
|
80 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
12”50
|
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
|
4
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
1’46”20
|
NOEL RODRÍGUEZ CRESPO.
|
4
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
1’55”36
|
ALICIA BARREIRO LÓPEZ.
|
4
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
9”54
|
GABRIELA SERANTES MARTÍN.
|
4
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
1’56”14
|
NOEL SOTO MÉNDEZ.
|
5
|
200 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
24”79 (+1.1)
|
PABLO LOUREIRO CELA.
|
5
|
800 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
2’10”26
|
CARLOTA TELLA GRANDA.
|
5
|
600 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
1’56”65
|
JAVIER BLAS CERNADAS.
|
5
|
80 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
12”69
|
JAVIER BLAS CERNADAS.
|
5
|
500 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
1’41”91
|
ZELTIA CONESA HERMIDA.
|
5
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’39”24
|
LAURA RICO BOUZA.
|
5
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
10”40
|
LAURA RICO BOUZA.
|
5
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
1’48”61
|
NOEL RODRÍGUEZ CRESPO.
|
5
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
9”50
|
MARCOS PÉREZ CALVO.
|
5
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
1’59”38
|
ADRIÁN RODRÍGUEZ CASTRO.
|
6
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
7”86 (-2.0)
|
ARTAI RUBIANES DURÁN.
|
6
|
500 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
1’42”09
|
VALERIA GUTIÉRREZ DUSSAN.
|
6
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
12”60
|
NURIA FERNÁNDEZ FONTICOBA.
|
6
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’39”75
|
NADIA MARDARAZ NUÑEZ.
|
6
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
1’50”28
|
SERGIO FERNÁNDEZ RAFALES.
|
6
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
9”61
|
ARTAI RUBIANES DURÁN.
|
7
|
80 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
12”82
|
ANXO GARCÍA GONZÁLEZ.
|
7
|
500 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
2’20”50
|
NATALIA LÓPEZ FERNÁNDEZ.
|
7
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’41”06
|
ELIA SOMAZA NIETO.
|
7
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
10”66
|
HANNA DURÁN BERGANTIÑOS.
|
7
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
1’56”19
|
MIGUEL MONTAOS EIROA.
|
7
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
2’05”53
|
LIDIA GRIMAL ROCA.
|
7
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
2’05”34
|
MARCOS BARJA RIVAS.
|
8
|
800 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
2’12”51
|
INÉS MIGNOT TEIJEIRO.
|
8
|
600 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
2’04”97
|
ANDRÉS PICALLO GARCÍA.
|
8
|
80 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
12”98
|
NURÍA FERNÁNDEZ FONTICOBA.
|
8
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
12”65
|
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
|
8
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
10”71
|
BERTA TARAFA RODRÍGUEZ.
|
8
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
2’07”60
|
MIGUEL MONTAOS EIROA.
|
8
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
9”77
|
SERGIO FERNÁNDEZ RAFALES.
|
8
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
2’08”41
|
MARÍA GONZÁLEZ PITA.
|
8
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
10”14
|
MARÍA GONZÁLEZ PITA.
|
8
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
2’11”44
|
DIEGO VIGO LEAL.
|
9
|
800 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
2’15”38
|
ADOLFO GARCÍA LÓPEZ.
|
9
|
600 M.L.
|
CADETE MASCULINO
|
1’52”39
|
MARÍA COSTOYA MANEIROS.
|
9
|
600 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
2’04”97
|
ANXO GARCÍA GONZÁLEZ.
|
9
|
80 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
15”22
|
MARÍA VIDAL LÓPEZ-SUEVOS.
|
9
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
12”73
|
NADIA MARDARAZ NUÑEZ.
|
9
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
11”00
|
SITOTA VILASANTE YÁÑEZ.
|
9
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
2’08”07
|
DIEGO GONZÁLEZ PERNAS.
|
9
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
2’10”53
|
RODRIGO ÁLVAREZ DAVI.
|
10
|
600 M.L.
|
CADETE MASCULINO
|
1’55”64
|
VERA CANDAL JACOB.
|
10
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’42”18
|
HANNA DURÁN BERGANTIÑOS.
|
10
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
11”46
|
ELIA SOMAZA NIETO.
|
10
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
2’15”74
|
DIEGO GONZÁLEZ PERNAS.
|
10
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
9”97
|
ERIK PIÑEIRO MENDES.
|
10
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
2’12”76
|
CARLA PAZOS CORTIZAS.
|
10
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
2’18”28
|
PAULA SOTO RODRÍGUEZ.
|
11
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’43”24
|
SITOTA VILASANTE YÁÑEZ.
|
11
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
11”56
|
IRENE FRAGUELA TRASTOY.
|
11
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
2’17”28
|
ERIK PIÑEIRO MENDES.
|
11
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
10”12
|
HUGO JOVE MANIVESA.
|
11
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
2’18”36
|
GAIA SOMAZA NIETO.
|
11
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
2’19”89
|
MANUELA IGLESIAS MARTÍN.
|
12
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
12”29
|
ÁNGELA DÍAZ MEDÍN.
|
12
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
2’40”38
|
XAIME GARCÍA GONZÁLEZ.
|
12
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
10”61
|
LIDIA GRIMAL ROCA.
|
12
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
10”70
|
CARMEN BECEIRO AMADO.
|
12
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
2’25”96
|
ANDRÉS GÓMEZ ARMESTO.
|
13
|
600 M.L.
|
CADETE MASCULINO
|
2’09”86
|
AINHOA LÓPEZ CORDERO.
|
13
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
12”82
|
MARÍA BLANCO MÉNDEZ.
|
13
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’48”06
|
BERTA TARAFA RODRÍGUEZ.
|
13
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
12”38
|
MANUELA IGLESIAS MARTÍN.
|
13
|
500 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
2’50”92
|
HUGO JOVE MANIVESA.
|
13
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
10”98
|
XAIME GARCÍA GONZÁLEZ.
|
13
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
2’35”48
|
GAIA SOMAZA NIETO.
|
13
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
10”87
|
ALEJANDRA VÁZQUEZ CARRACEDO.
|
13
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
2’34”45
|
RAÚL LARANJEIRA VARELA.
|
14
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
8”55 (-5.3)
|
SOFÍA PERMUY FERNÁNDEZ.
|
14
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’49”35
|
IRENE FRAGUELA TRASTOY.
|
14
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
12”39
|
CARLA PAZOS CORTIZAS.
|
14
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
10”94
|
LUCÍA SANTIAGO SANTIAGO.
|
14
|
500 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
2’43”68
|
VALERIA GUTIÉRREZ DUSSAN.
|
15
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’50”56
|
ÁNGELA DÍAZ MEDÍN.
|
15
|
60 M.L.
|
ALEVÍN FEMENINO
|
12”79
|
ALEJANDRA VÁZQUEZ CARRACEDO.
|
15
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
11”39
|
RODRIGO ÁLVAREZ DAVI.
|
16
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
8”69 (-5.3)
|
NATALIA LÓPEZ FERNÁNDEZ.
|
16
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
13”17
|
UXÍA PICOS SEIJO.
|
16
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’51”78
|
CARMEN BECEIRO AMADO.
|
16
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
11”55
|
AINHOA LÓPEZ CORDERO.
|
17
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’51”80
|
LUCÍA SANTIAGO SANTIAGO.
|
17
|
50 M.L.
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
12”50
|
ZELTIA CONESA HERMIDA.
|
18
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
13”23
|
ALEJANDRO LÓPEZ-TURNES RODRÍGUEZ.
|
19
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
9”45 (-5.3)
|
ANDRÉS GÓMEZ ARMESTO.
|
20
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
10”09 (-5.3)
|
LAURA OROSA LÓPEZ.
|
20
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
13”25
|
LUCÍA PUJALTE VIVERO.
|
21
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
13”43
|
CHLOE MIGNOT TEIJEIRO.
|
21
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’53”24
|
ROSALÍA EIROA DURÁN.
|
22
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’53”85
|
MARÍA BLANCO MÉNDEZ.
|
23
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
13”58
|
CANDELA ESTÉVEZ PRADA.
|
23
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’58”70
|
CHLOE MIGNOT TEIJEIRO.
|
24
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
13”60
|
LAURA OROSA LÓPEZ.
|
24
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’59”29
|
PAULA SOTO RODRÍGUEZ.
|
25
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
13”63
|
MARÍA VIDAL LÓPEZ-SUEVOS.
|
25
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
2’02”49
|
VERA CANDAL JACOB.
|
26
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
13”86
|
RAHEL MARTÍNEZ ALLEGUE.
|
26
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
2’07”06
|
ROSALÍA EIROA DURÁN.
|
27
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
13”96
|
RAQUEL REGUEIRO SÁNCHEZ.
|
27
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
2’08”36
|
UXÍA PICOS SEIJO.
|
28
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
14”01
|
LOLA GONZÁLEZ PITA.
|
29
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
14”11
|
SOFÍA PERMUY FERNÁNDEZ.
|
31
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
14”22
|
CANDELA ESTÉVEZ PRADA.
|
32
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
14”72
|
RAHEL MARTÍNEZ ALLEGUE.
|
33
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
14”81
|
RAQUEL REGUEIRO SÁNCHEZ.
|
34
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
15”98
|
PAULA LÓPEZ FERNÁNDEZ.
|
3 (SERIE A)
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
S.M.
|
ICÍA GÓMEZ FOJO.
|
7 (SERIE A)
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
S.M.
|
Enviado por RIA el Dom, 02/22/2015 - 23:52
Actualidade do Atletismo Galego
Solange Pereira ouro, Belen Toimil plata e Mauro Triana bronce nos Campeonatos de España Absoluto de Pista Cuberta |
A segunda xornada dos Campeonatos de España Absolutos que se celebraron na localidade malagueña de Antequera depararon fantásticos resultados ós atletas galegos. As medallas da xornada do sábado de Jean Marie Okutu ouro en salto de lonxitude con mínima para o Europeo de Praga e Ana Peleteiro bronce en triple salto ademais do record galego de Mauro Triana nos 200 metros lisos, o atleta do Coruña Comarca lograba na mañá de hoxe a sua primeira medalla nun Campeonato absoluto sendo terceiro con 21.77 no 200 metros. Asemade, Belén Toimil lograba a medalla de plata en lanzamento de peso con 15.27 e Solange Pereira convertiase en Campeona de España en pista cubierta dos 1500 metros con 4.23.06, nesta mesma carreira sensacional Leticia Fernández do Ría Ferrol que foi cuarta. Destacamos tambén o novo record galego de triple salto de Alfonso Palomanes (FCB) con 16.08 que lle valeu o cuarto posto. Salientar, tamén, a participación dos outros finalistas da xornada Victor Riobo (C.A Santiago), Jenny Fernández (Atletismo Femenino Celta) e Sergio Rodríguez (Coruña Comarca) na final B dos 200. Actuacción Galega
EG
|
Enviado por RIA el Dom, 02/22/2015 - 23:46
Actualidade do Atletismo Galego
Isidoro Hornillos felicita persoalmente o home que bateu o record dos 200m en pista cuberta |
O presidente da FGA Isidoro Hornillos felicita ó novo plusmarquista galego de 200m en pista cuberta e flamante medalla de bronce nos Campeonatos de España celebrados esta fin de semana en Antequera. Nun sinxelo acto encontraronse Mauro Triana e Isidoro Hornillos xunto co adestrador e responsable do sector de velocidade Carlos Tuñas no que celebraron o final dun récord de 33 anos. Nunca antes o atletismo galego tivera tres homes con menos de 22 segundos en pista cuberta.
O presidente quere, tamén, felicitar a tódolos medallistas da fin de semana.
|
Enviado por RIA el Dom, 02/22/2015 - 21:01
Actualidade do Atletismo Galego
Elhissouf Abdelmajid e Raquel Suarez vencedores no VII Medio Maratón A Coruña21 |
Expectación no VII Medio Maratón Coruña 21 con un novo trazado polas rúas herculinas a unha única volta, excepcional a participación con mais de 2000 atletas e con nomes importantes principalmente entre os participantes masculinos. Como novedade a disputa simultánea da proba de medio maratón con vehiculo adaptado que serían os primeiros en tomar a saída ubicada o igual que a meta na zona do Parrote. Entre os atletas galegos destacar a Alejandro Fernández que tras a sua lesión demostrou en Friol no Campeonato de Galicia de Cross encontrarse totalmente recuperado e Manuel Penas como declararía en dias previos co obxetivo do Maratón e tras uhna breve pausa por lesión presentabase na liña de saída para comprobar a sua evolución e acumular adestramento. Desde o primeiro kilometro os favoritos tomaron a cabeza destacando a Robert Wambua atleta keniata con unha marca acreditada de 1.03.19, Alejandro Fernández do Club 3&run by Pedro Nimo Club de Corredores que o ano pasado fora quinto con 1.04.46, o marroquí Elhissouf Abdelmajid con 1.02.47 e o ugandés Dikson Huru con 1.02.05 especialista también en probas de campo a través. Nese grupo deixabase ver tamén Hassam Lekhili por detrás Manuel Penas do New Balance Team, Cesar Ramiro Saracho atleta promesa de Triathlon Arteixo e outros atletas galegos que marcaban un ritmo de inicio de 3.15. En mulleres Raquel Suarez do Club Ria Ferrol quen o ano pasado corria en 1.22.44 en Coruña con outro trazado e en esta ocasión desde o inicio pusoxe en cabeza da proba femenina pasando xa con ventaxa con respecto a Elena Ferreiro, Ana Belén Losada e María del Carmen Penas. A cabeza de carrera non variaria ata o final, por detrás van subindo posicións Javi Paredes e Carlos Villamor. O circuito permitía uns últimos kilómetros favorables baixando desde a zona da Torre de Hercules ata o Castillo de San Antón en donde o público esperaba a chegada dos atletas na zona do Parrote. A victoria final sería para o atleta marroquí Elhissouf Adelmaid con 1.04.37 e en mulleres para Raquel Suarez que melloraba o seu rexistro terminando en 1.20.59. Completaron o podium en homes Alex Fernández con 1.04. 57 e Robert Wanbua con 1.05.32 e en mullleres Elena Ferreiro e Ana Belén Losada con 1.24.48 e 1.27.22 , respectivamente. En resumo a cita con o medio maratón en Coruña continua ganando adeptos ano tras ano proba de elo foron os mais de 2200 corredores que cruzaron a liña de meta. FOTOS Resutados
EG
|
Enviado por RIA el Dom, 02/22/2015 - 20:52
Actualidade do Atletismo Galego
Solange Pereira ouro, Belén Toimil plata e Mauro Triana bronce nos Campeonatos de España Absoluto de Pista Cuberta |
A segunda xornada dos Campeonatos de España Absolutos que se celebraron na localidade malagueña de Antequera depararon fantásticos resultados ós atletas galegos. As medallas da xornada do sábado de Jean Marie Okutu ouro en salto de lonxitude con mínima para o Europeo de Praga e Ana Peleteiro bronce en triple salto ademais do record galego de Mauro Triana nos 200 metros lisos, o atleta do Coruña Comarca lograba na mañá de hoxe a sua primeira medalla nun Campeonato absoluto sendo terceiro con 21.77 no 200 metros. Asemade, Belén Toimil lograba a medalla de plata en lanzamento de peso con 15.27 e Solange Pereira convertiase en Campeona de España en pista cubierta dos 1500 metros con 4.23.06, nesta mesma carreira sensacional Leticia Fernández do Ría Ferrol que foi cuarta. Destacamos tambén o novo record galego de triple salto de Alfonso Palomanes (FCB) con 16.08 que lle valeu o cuarto posto. Salientar, tamén, a participación dos outros finalistas da xornada Victor Riobo (C.A Santiago), Jenny Fernández (Atletismo Femenino Celta) e Sergio Rodríguez (Coruña Comarca) na final B dos 200. Actuacción Galega
EG
|
Enviado por RIA el Dom, 02/22/2015 - 20:43
Actualidade do Atletismo Galego
21/02/2015 . Record galego absoluto pista cuberta de 200 m de Mauro Triana con 21.69 en Antequera |
Fantástico rexistro do atleta coruñes, Mauro Triana cun rexistro de 21.69 nos 200 metros, que varre das mellores marcas galegas baixo teito, o rexistro de Isidoro Hornillos de 21.76 do ano 1982 logrado en Milan.
O atleta adestrado por José Carlos Tuñas, referendou nas semifinais do absoluto de pista cuberta, a gran tempada que vén realizando rebaixando a súa mellor marca de 21.86 da pasada semana nas pistas de Antequera no nacional promesa, onde se proclamou campión.
Dende a FGA, felicitámolo polos seus extraordinarios rexistros, asi como ao seu adestrador e club. ¡noraboa¡
Salientar o rexistro do seu compañeiro de club Sergio Rodríguez que con 21.91 (MMP) pasa tamén á final dos 200. Outros galegos que acadaron o pase as finais de mañá foron nos 1500 Victor Rioboo (C.A Santiago), Leticia Fernández (Ría Ferrol) e Solange Pereira (Valencia TM) e nos 800 Jenny Fernández (Atletismo Femenino Celta) Actuaccion Galega
|
Páginas