AGENDA COMPETICIONES TEMPORADA 2017-2018: Calendario y Resultados

AGENDA MES

  FEBRERO - 2018    
Sáb.03.Feb.2018 II Campionato de Galicia de Lanzamentos de Inverno Sub16 (CAD) e Sub18 (Xuvenil) Lugo
APLAZADO 
Sáb.03.Feeb.2018 VIII Copa Deputación Lugo en Pista Cubierta – 3ª Xornada Lugo

Sáb.03.Feb.2018 VIII Copa Deputación Lugo en Aire Libre - 3ª Xornada                            Lugo APLAZADO AIRE LIBRE
Sáb.03.Feb.2018 Control de Saltos en Pista Cuberta – Lugo 2017/2018 Lugo

Sáb.03.Feb.2018 Xogade – Campo a Través – Campionato Provincial A Coruña 2017/2018 Acea da Ma - Culleredo
Sáb.03.Feb.2018 Xogade – Campo a Través – Campionato Provincial Ourense 2017/2018 Pereiro de Aguiar
Sáb.03.Feb.2018 Xogade – Campo a Través – Campionato Provincial Pontevedra – BEN – ALE – INF-CAD - CLUBS Portas
Sáb.03.Feb.2018 III Control Autonómico en Pista Cubierta Salamanca

Sáb.03.Feb.2018 Campeonato de Madrid Sub23 en Pista Cubierta Madrid
Sáb.03.Feb.2018

Campeonato Regional de Castilla-La Mancha en Pista Cubierta

Campeonato de Castilla-La Mancha de Pruebas de Anillo de Invierno

Puertollano (Ciudad Real)

Sáb.03.Feb.2018 Trofeo Ibercaja Ciudad de Zaragoza de Atletismo en PC Zaragoza
Dom.04.Feb.2018 LXXXIII Campionato de Galicia Absoluto de Campo a Través Individual e Clubs Ribadavia

Dom.04.Feb.2018 III Campionato de Galicia de Péntatlon de Lanzamentos Máster Pontevedra

Dom.04.Feb.2018 Campeonato de Andalucía Absoluto en Pista Cubierta Antequera (Málaga)
Dom.04.Feb.2018 Campeonato de Cataluña Absoluto en Pista Cubierta Sabadell (Barcelona)

Dom.04.Feb.2018 Campeonato de Euskadi Absoluto en Pista Cubierta San Sebastián
Dom.04.Feb.2018 XXI Medio Maratón Ciudad de Almería Almeria
Dom.04.Feb.2018 X Copa de Clubs Sub16 en Pista Cubierta Zaragoza

Dom.04.Feb.2018 XXX Cross Internacional “Ciudad de Valladolid” Valladolid
Dom.04.Feb.2018 XXXI Medio Maratón de Granollers - Les Franqueses - La Garriga Granollers
Dom.04.Feb.2018 XXXIX Cross “San Juan Evangelista” Sonseca Sonseca

ver fotos

Fuente: RFEA

Dom.04.Feb.2018 55ª Copa de Europa de Clubs de Campo a Través Mira (Portugal)
Dom.04.Feb.2018 Razo – Carballo Trail Race 2018 Carballo
Dom.04.Feb.2018 8K do Lérez 2018 Pontevedra)
Dom.04.Feb.2018 5K - 10K 1ª Carrera Popular Galiexpo Running  Vigo
Jue.08.Feb.2018 Reunion Internacional de Atletismo en Pista Cubierta - Villa de Madrid Madrid

ver fotos

Fuente: RFEA

Sáb.10.Feb.2018 XXXII Campionato de Galicia Máster de Campo a Través Cabanas

Sáb.10.Feb.2018 I Campionato de Galicia Sub20(JUN) e VII Absoluto de Lanzamentos Longos de Inverno Pontevedra

Sáb.10.Feb.2018 I Control de Inverno Sociedad Gimnástica de Pontevedra – 1ª Xornada FROIZ Pontevedra

Sáb.10.Feb.2018 III Carreira Pedestre de Disfraces e Festa de Entroido Trazo
Sáb.10.Feb.2018 Control RFEA de Lanzamientos-CEARD Leon León
Sáb.10.Feb.2018 VI Campeonato de España de Clubes Master en Pista Cubierta Antequera (Málaga)

Sáb.10.Feb.2018

Dom.11.Feb.2018

XXXIII Campeonato de España Sub23 en Pista Cubierta Salamanca

ver fotos

Fuente: RFEA

Sáb.10.Feb.2018

Dom.11.Feb.2018

Campeonato de Madrid Absoluto en Pista Cubierta Madrid

Sáb.10.Feb.2018

Dom.11.Feb.2018

Campeonato de Asturias Sub18 y Sub20 + Control en Pista Cubierta Oviedo

Dom.11.Feb.2018 XXIX Campionato de Galicia de Marcha en Ruta Cangas

Dom.11.Feb.2018 I Carreira Popular Concello de Monterroso Monterroso (Lugo)
Dom.11.Feb.2018 IV Carreira do Entroido Concello de Vigo Vigo
Dom.11.Feb.2018 Cross Ciudad de Castellón Grao de Castellón
Dom.11.Feb.2018 II Cross Nacional Ciudad de Guadalajara Guadalajara
Dom.11.Feb.2018 XLVIII Gran Premio Cáceres de Campo a Través Moraleja (Cáceres)
Dom.11.Feb.2018 XXVII Edreams Mitja Marató de Barcelona Barcelona
Dom.11.Feb.2018 Control Absolut en pista coberta (8a Jornada) Sabadell (Barcelona)
Mar.13.Feb.2018 Miting Internacional de Catalunya en Pista Cubierta Sabadell (Barcelona)

Sáb.17.Feb.2018 II Campionato de Galicia de Lanzamentos de Inverno Sub16 (CAD) e Sub18 (XUV) Lugo

Sáb.17.Feb.2018 VIII Copa Deputación Lugo – 4ª Xornada en Pista Cubierta Lugo

Sáb.17.Feb.2018 VIII Copa Deputación Lugo - 3ª Xornada en Pista Aire Libre Lugo

Sáb.17.Feb.2018 Xogade – Campo a Través – Campionato de Galicia 2017/2018 A Pobra do Caramiñal
Sáb.17.Feb.2018 Control RFEA de Lanzamientos Castellon Castellón

Sáb.17.Feb.2018

Dom.18.Feb.2018

LIII Campeonato de España Absoluto en Pista Cubierta Valencia

ver fotos

Fuente: RFEA

Dom.18.Feb.2018 X Medio Maratón A Coruña 21 A Coruña
Dom.18.Feb.2018 VII Carreira por Parellas “O Barco Namora” O Barco de Valdeorras
Dom.18.Feb.2018 XLI Trofeo de Campo a Través San Miguel de Oia San Miguel de Oia (Vigo)

Dom.18.Feb.2018 III Trofeo Atletismo Mazi – Cidade de Vilagarcía Vilagarcía de Arousa

Dom.18.Feb.2018 XVIII Circuito Larsa Corre Con Nós . Estrada Río Rato Lugo
Dom.18.Feb.2018 10Km Ciudad de Castellón BP 2018 Castellón
Dom.18.Feb.2018 Media Maratón Villa de Montijo Montijo (Badajoz)
Dom.18.Feb.2018 VII Maratón Internacional Ciudad de Castellón BP 2018 Castellón
Sáb.24.Feb.2018 LXI Campionato de Galicia Sub18(XUV) e XL Campionato de Galicia Sub20(JUN) en Pista Cuberta (Agás 1500 m. e 3000 m.) Ourense
Sáb.24.Feb.2018 Control de Marcas Pista Cuberta – Ourense 2018 Ourense
Sáb.24.Feb.2018 Padrón 10 Km. 2018 Padrón  
Sáb.24.Feb.2018 II Urban Trail Night Pontevedra Pontevedra
Sáb.24.Feb.2018 IV Campeonato de España de Trail Absoluto y Master     Gran Canaria

Sáb.24.Feb.2018 Control RFEA de Lanzamientos-CEARD Leon en Pista Aire Libre León  
Sáb.24.Feb.2018 Control RFEA Peso en Pista Aire Libre Castellón  

Sáb.24.Feb.2018

Dom.25.Feb.2018

III Campeonato de España de Invierno de Lanzamientos Largos Menores Castellón

Sáb.24.Feb.2018

Dom.25.Feb.2018

I Campeonato de España Master de Invierno de Lanzamientos Largos Monzón

Sáb.24.Feb.2018

Dom.25.Feb.2018

Encuentro Internacional Sub20 BLR-AZE-ESP-EST-ISR-LAT-LTU-TUR-UKR Minsk - (BLR)  
Dom.25.Feb.2018 XI Campionato de Galicia Sub10(BEN) – Sub12(ALE) – Sub14(INF) de Pista Cubierta Ourense
Dom.25.Feb.2018 III Trail Galaica Concello de Ames Ames (A Coruña)  
Dom.25.Feb.2018 II Trail de Montaña Lucus Mountain Lugo  
Dom.25.Feb.2018 LIII Campeonato de España de Campo a Traves por Clubes Gijón

Dom.25.Feb.2018 LXXXI Campeonato de España de Maratón Absoluto Sevilla
Dom.25.Feb.2018 LXXXVIII Campeonato de España de Marcha en Ruta Burjassot (Valencia)

Fuente: RFEA

Dom.25.Feb.2018 XXII Campeonato de España Master de Marcha (H:20km M:10km) Burjassot (Valencia)

Fuente: RFEA

Dom.25.Feb.2018 XXXII Campeonato de España Sub20 y Sub16 de Marcha por Federaciones Burjassot (Valencia)

Fuente: RFEA

Dom.25.Feb.2018 XXXIV Zurich Maratón Sevilla 2018     Sevilla  
  ENERO - 2018    
Jue.04.Ene.2018 III Control Mayores Federación Andaluza de Atletismo en Pista Cubierta Antequera (Málaga)
Dom.07.Ene.2018 LXIV Cross Internacional Zornotza Amorebieta (Vizcaya)
Dom.07.Ene.2018 Copa de Clubs de Pista Cuberta 2017/2018 Ourense

Dom.07.Ene.2018 III Circuíto de Pista Concello de Vigo – 1ª Xornada Series Municipais Vigo 
Dom.07.Ene.2018 I Carreira Popular Concello de Castro de Rei Castro de Rei
Dom.07.Ene.2018 IX Carreira Solidaria do Arenteiro O Carballiño
Sáb.13.Ene.2018 Campionato de Galicia Absoluto de Pista Cuberta 2017/2018 Ourense

[MEDALLERO]

Fuente: RFEA

Sáb.13.Ene.2018 II Control Autonómico Absoluto y Máster de Carreras en Pista Cubierta Salamanca

Fuente: RFEA

Sáb.13.Ene.2018 Campeonato de Asturias de Invierno de Disco y Control en Pista Aire Libre Gijón
Sáb.13.Ene.2018 Control en Pista Cubierta Gijón
Sáb.13.Ene.2018 P.L.P. "Programa A" en Pista Aire Libre Basauri
Sáb.13.Ene.2018 Control III Federación Aragonesa de Atletismo en Pista Cubierta Zaragoza
Dom.14.Ene.2018 II Cros Ponte Romana de Lugo Lugo
Dom.14.Ene.2018 LXXV Cross Internacional Juan Muguerza Elgoibar (Guipúzcoa)
Dom.14.Ene.2018 III Carreira Popular Matogrande A Coruña
Dom.14.Ene.2018 Campionato de Galicia Máster de Pista Cuberta 2017/2018 Ourense

Dom.14.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – XVIII Circuíto Ferrolán – 4ª Xornada Ferrol
Dom.14.Ene.2018 XXXV Carreira Popular San Xiao Ferrol

Dom.14.Ene.2018 12ª Subida ao Castro Vigo
Dom.14.Ene.2018 VIII Reunión Federación de Atletismo de Madrid en Pista Cubierta Madrid
Vie.19.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – Fase Zonal A Baña 2017/2018 A Baña
Vie.19.Ene.2018 VII Reunión Federación de Atletismo de Madrid en Pista Cubierta Madrid
Sáb.20.Ene.2018 XXVIII Copa de Clubs Sub20 en Pista Cubierta – Trofeo Antonio Ferrer Antequera (Málaga)

Sáb.20.Ene.2018 XXVIII Campionato de España de Medio Maratón Absoluto e Máster Melilla

Fuente: RFEA

Sáb.20.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – Fase Intercomarcal A Coruña – Menhires 2017/2018 A Coruña
Sáb.20.Ene.2018 Circuíto Coruña Corre en Pista Cuberta – 1ª Xornada A Coruña
Sáb.20.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – Final Comarca de Ourense 2017/2018 Pereiro de Aguiar
Sáb.20.Ene.2018 Copa Deputación Lugo 2018 – 1ª Xornada Lugo
Sáb.20.Ene.2018 XVIII Circuito Larsa Corre con Nós . Nocturna Monumental Lugo
Sáb.20.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – Fase Zonal Santiago 2017/2018 Santiago de Compostela
Sáb.20.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – Fase Intercomarcal Cabanas 2017/2018 Cabanas
Sáb.20.Ene.2018 Gran Premio de Atletismo en Pista Cubierta "Ciudad de Valencia" Valencia
Sáb.20.Ene.2018 Campeonato Provincial Absoluto de Invierno y Control en Pista Cubierta Burgos
Sáb.20.Ene.2018 Campeonato de Asturias de Invierno de Martillo Avilés

Sáb.20.Ene.2018

Dom.21.Ene.2018

Campeonato de Asturias Absoluto y Sub23 en Pista Cubierta Oviedo

Dom.21.Ene.2018 XXXVI Cross Internacional de Itálica Santiponce (Sevilla)

ver fotos

Fuente: RFEA

Dom.21.Ene.2018 II Campionato de España de Campo a Través Relevos por Clubes Santiponce (Sevilla)
Dom.21.Ene.2018 Control Absoluto en Pista Cubierta ( 8ª Jornada ) Sabadell (Barcelona)
Dom.21.Ene.2018 Campionato de Galicia Sub23(PRO) e 1.500 m. e 3.000 m. Sub18(XUV) – Sub20(JUN) de Pista Cubierta 2017/2018 A Coruña
Dom.21.Ene.2018 II Cros Comarcal de A Mariña Lucense Lourenzá
Dom.21.Ene.2018 XVIII Cross Popular do Concello de Boborás  Boborás 
Dom.21.Ene.2018 III Circuíto de Pista Concello de Vigo – 2ª Xornada Series Municipais Vigo
Vie.26.Ene.2018 IX Reunión Federación de Atletismo de Madrid Absoluto en Pista Cubierta Madrid
Sáb.27.Ene.2018 Copa Deputación Lugo 2018 – 2ª Xornada Lugo

Sáb.27.Ene.2018 XV Memorial Eduardo Fernández Villamarín Rábade
Sáb.27.Ene.2018 Control Federación Asturiana de Atletismo en Pista Cubierta Oviedo

Sáb.27.Ene.2018 Campeonato de Andalucía Sub23 en Pista Cubierta Antequera (Málaga)
Sáb.27.Ene.2018 Campeonato de Castilla y León Absoluto y Promesa en Pista Cubierta Salamanca

Fuente: RFEA

Sáb.27.Ene.2018 Control Federación Alavesa de Atletismo en Pista Cubierta Vitoria
Sáb.27.Ene.2018 XXXVI Copa de S.M. el Rey y  S.M. la Reina de Clubs en Pista Cubierta - Campeonato Iberdrola Valencia

ver fotos

Fuente: RFEA

Sáb.27.Ene.2018

Dom.28.Ene.2018

Encuentro Ibérico de Pruebas Combinadas Sub18 Valencia

Sáb.27.Ene.2018

Dom.28.Ene.2018

Encuentro Internacional Sénior de Pruebas Combinadas CZE-ESP-FRA-GBR-POL 2017/2018 Madrid

Sáb.27.Ene.2018

Dom.28.Ene.2018

Encuentro Internacional Sub20 de Pruebas Combinadas CZE-ESP-FRA-GBR-POL Madrid

Sáb.27.Ene.2018

Dom.28.Ene.2018

Campionato de Galicia de Probas Combinadas 2017/2018 Lugo

Dom.28.Ene.2018 LXIII Cross Internacional de San Sebastián San Sebastián

Dom.28.Ene.2018 LIX Trofeo Marathon de Campo a Través Madrid
Dom.28.Ene.2018 I Control de Lanzamentos – Copa Deputación de Lugo 2018 Lugo
Dom.28.Ene.2018 XIII Campionato de Galicia Sub16 (CAD) – XLVI Sub18 (XUV) H – XXXVIII Sub18 (XUV) M Individual e Clubs de Campo a Través A Rúa

Dom.28.Ene.2018 XXII Memorial “Alejandro Lorenzo” – Campionato de Galicia de Menores de Campo a Través A Rúa

Dom.28.Ene.2018 XI Campionato de Galicia de Cros Curto por Clubs A Rúa

Dom.28.Ene.2018 VIII Carreira do Cocido - Lalín 2018 Lalín
Dom.28.Ene.2018 III Trail Costa Doce 2018 Sada
Dom.28.Ene.2018 I Carreira Calvario 5 + 5  Vigo
  DICIEMBRE-2017    
Vie.01.Dic.2017 Xogade – Campo a Través – Fase Comarca de Touro 2017/2018 O Pino
Vie.01.Dic.2017 III Trofeo ONCE Arceclima Oleiros
Sáb.02.Dic.2017 VI Corresán Ponte Mantible-Vite Santiago de Compostela
Sáb.02.Dic.2017 Xogade – Campo a Través – II Xornada A Coruña Culleredo
Sáb.02.Dic.2017 Xogade-Campo a Través-XVIII Circuito Ferrolán-1ª Xornada Ferrol
Sáb.02.Dic.2017 Xogade – Campo a Través – Fase Santiago 2017/2018 Santiago de Compostela
Sáb.02.Dic.2017 XXII Cros Guillelme Brown Pereiro de Aguiar
Sáb.02.Dic.2017 XXXII Cross de la Constitución Aranda del Duero (Burgos)
Dom.03.Dic.2017 XXXII Memorial "Adolfo Ros"-Volta á Ría Fene
Dom.03.Dic.2017 XIII Mar de Boiro – Memorial Pepe Buceta Boiro
Dom.03.Dic.2017 VII Carreira Popular Os Rosales A Coruña
Dom.03.Dic.2017 5 Km. RACC 2017 Montmeló (Barcelona)
Dom.03.Dic.2017 LI Cross Ciutat de Granollers Granollers (Barcelona)
Mié.06.Dic.2017 XVIII Carreira Popular de Pontecesures Pontecesures
Mié.06.Dic.2017 II Cross Popular Vila de As Pontes As Pontes de García Rodríguez
Mié.06.Dic.2017 PLP - Programa "A" en Pista Aire Libre Basauri (Vizcaya)
Vie.08.Dic.2017 XLVI Cross Nacional Ayuntamiento de Cantimpalos Cantimpalos (Segovia)
Sáb.09.Dic.2017 Xogade-Campo a Través-XVIII Circuito Ferrolán-2ª Xornada Pista A Malata (Ferrol)
Dom.10.Dic.2017 Control Absoluto en Pista Cubierta - 1ª Jornada Sabadell
Dom.10.Dic.2017 24º Campionato de Europa de Campo a Través Samorin - Eslovaquia
Dom.10.Dic.2017 XXXVI Cross Nacional Castellano Manchego “Memorial Manuel Goya” Quintanar de la Orden (Toledo)
Dom.10.Dic.2017 VII Campionato de España de Marcha de Inverno de Promoción Guadix (Granada)
Dom.10.Dic.2017 XXXII GP de Marcha Atlética Ciudad de Guadix - XIII Memorial Manuel Alcalde Guadix (Granada)
Sáb.16.Dic.2017 Trofeo Inaugural en Pista Cuberta Ourense
Sáb.16.Dic.2017 Fase Final Vi Liga Galega de Inverno Categorías de Menores ABANCA en Pista Cuberta Ourense

Sáb.16.Dic.2017 Xogade-Campo a Través-XVIII Circuito Ferrolán-3ª Xornada As Cabazas (Ferrol)
Sáb.16.Dic.2017 Campeonato de Asturias de Invierno de Marcha y Control en Pista Aire Libre Gijón (Asturias)
Sáb.16.Dic.2017 Control Módulo Cubierto Gijón (Asturias)
Sáb.16.Dic.2017 I Control Federación Andaluza de Atletismo de Sub18 a Senior en Pista Cubierta Antequera (Málaga)
Sáb.16.Dic.2017 XXXIII Milla Urbana de Navidad "Memorial Miguel Prados Ruiz" Nerja (Nálaga)
Sáb.16.Dic.2017 II Control Federación Atletismo Comunidad Valenciana en Pista Cubierta Valencia
Dom.17.Dic.2017 XVI Carreira Pedestre do Nadal San Cibrao das Viñas - Campionato Provincial 10 Km. en Ruta San Cibrao das Viñas
Dom.17.Dic.2017 V Carreira Popular Sin-Son 10 Km. 2017 Porto do Son
Dom.17.Dic.2017 XV Popular Lugo Monumental 2017 - G.P. CaixaBank Lugo
Dom.17.Dic.2017 XVII Cross Andrés Abanqueiro Vigo
Dom.17.Dic.2017 XXXIX Cros Ciutat de Vic - Trofeu Pere Casacuberta Vic (Barcelona)
Dom.17.Dic.2017 XXXIII Cross Nacional “Fiestas de la Virgen” Yecla (Murcia)
Dom.17.Dic.2017 XXXVIII Cross Internacional de Venta de Baños Venta de Baños (Palencia)
Dom.17.Dic.2017 Campionato de España Máster de Marcha (H 10 Km. – M 5 Km.) 2017/2018 Getafe (Madrid)
Dom.17.Dic.2017 XIX Trofeo de Marcha AD Cerro Buenavista Getafe (Nadrid)
Vie.22.Dic.2017 II Trofeo de Atletismo en Pista da USC Santiago de Compostela
Sáb.23.Dic.2017 IV Carreira Popular de Ribadavia Ribadavia
Sáb.23.Dic.2017 Copa de Galicia de Clubes Máster en Pista Cuberta Ourense
Sáb.23.Dic.2017 III Trofeo Nadal Verxel Nutrición Deportiva en Pista Lugo
Sáb.23.Dic.2017 III Trofeo Solidario de Nadal Celta de Atletismo en Pista Vigo
Sáb.23.Dic.2017 P.L.P. - Programa B en Pista Aire Libre Durango (Vizcaya)
Dom.24.Dic.2017 VI Carreira e Andaina Popular do Nadal A Rúa
Dom.24.Dic.2017 LVI Gran Premio Pedestre do Nadal – Carreira do Pavo Vigo
Vie.29.Dic.2017 I Control de Marcas Lucus Caixa Rural Galega 2017/2018 Lugo

Sáb.30.Dic.2017 V San Silvestre Concello de Fene Fene
Sáb.30.Dic.2017 I Control de Pista Cubierta de Ourense Ourense
Sáb.30.Dic.2017 II Control Mayores Federación Andaluza de Atletismo en Pista Cubierta Antequera (Málaga)

Sáb.30.Dic.2017

Dom.31.Dic.2017

Campionato de Galicia de Clubs de Probas Combinadas PC 2017/2018 Ourense
Sáb.30.Dic.2017 V Carreira Pedestre de Anllóns Carballo
Dom.31.Dic.2017 San Silvestre A Coruña 2017 A Coruña
Dom.31.Dic.2017 San Silvestre Compostelá 2017 Santiago de Compostela
Dom.31.Dic.2017 XIII Carreira de Fin de Ano 2017 Mugardos – Ares Mugardos
Dom.31.Dic.2017 VII San Silvestre Pontesa As Pontes de García Rodríguez
Dom.31.Dic.2017 I San Silvestre Betanceira Betanzos
Dom.31.Dic.2017 I San Silvestre de Monterroso Monterroso
Dom.31.Dic.2017 San Silvestre Ourensá 2017 Ourense
Dom.31.Dic.2017 V Don Silvestre Rabadense Rábade
Dom.31.Dic.2017 XIX "San Silvestre" Castrelo de Miño Castrelo de Miño
Dom.31.Dic.2017 San Silvestre Ribadeo 2017 Ribadeo
Dom.31.Dic.2017 23º San Silvestre Club Fluvial 2017 Lugo
Dom.31.Dic.2017 Milla Urbana Sarria 2017 Sarria
  NOVIEMBRE-2017    
Mié.01.Nov.2'17 V Carreira Popular Concello de Rianxo Rianxo
Sáb.04.Nov.2017 VI Corresán Ruta dos Parques Santiago de Compostela
Dom.05.Nov.2017 XXXIII Cross del Aceite Torredonjimeno (Jaén)
Dom.05.Nov.2017 V Cross Ciudad de Palencia – Mariano Haro Palencia
Dom.05.Nov.2017 III Trail Senda do Picón O Pino 
Dom.05.Nov.2017 X Carreira Popular dos Santiños O Barco de Valdeorras 
Dom.05.Nov.2017 IV Carreira Popular Concello de Monterrei Monterrei
Dom.05.Nov.2017 10ª Carreira Popular Vigo +11 Trofeo “El Corte Inglés” Vigo
Dom.05.Nov.2017 VII Carreira Popular Novo Mesoiro A Coruña
Sáb.11.Nov.2017 IV Milla Solidaria ANEDIA – Que a Diabete Non te Pare Pontevedra
Dom.12.Nov.2017 XXXVIII Carreira Popular de Negreira Negreira
Dom.12.Nov.2017 XIV Cross Internacional de Atapuerca Atapuerca (Burgos)
Dom.12.Nov.2017 V Carreira Popular “AECC en marcha – Contra o cancro, corre por Ferrol” Ferrol
Sáb.18.Nov.2017 VI Liga Galega de Inverno Categorías de Menores ABANCA – Fase Previa Clasificatoria Varias sedes

Dom.19.Nov.2017 XLI Carreira Pedestre Popular do San Martiño Ourense
Dom.19.Nov.2017 XXIV Campo a Través Internacional de Soria Soria
Dom.19.Nov.2017 XXXIX Cross “Espada Toledana” Toledo
Dom.19.Nov.2017 XXXVII Maratón Valencia “Trinidad Alfonso” Valencia
Dom.19.Nov.2017 VII 10 Km. Valencia “Trinidad Alfonso” Valencia
Vie.24.Nov.2017 Xogade – Campo a Través – Fase Local Carballo 2017/2018 Carballo
Sáb.25.Nov.2017 XXIX Campionato de Galicia de Marcha de Inverno Lugo
Sáb.25.Nov.2017 III Cros Mondego
Sada

Sáb.25.Nov.2017 Xogade – Campo a Través – I Fase Previa Comarca de Ourense 2017/2018 Pereiro de Aguiar
Sáb.25.Nov.2017 A Carreira Solidaria Benéfica do Muro 2017 Ferrol
Dom.26.Nov.2017 XXXVI Cross Internacional de la Constitución – Memorial Antonio Rodríguez Benavente Alcobendas
Dom.26.Nov.2017 XL Zurich Maratón San Sebastián San Sebastián

Dom.26.Nov.2017 IV Carreira Pedestre Popular Concello de Fisterra Fisterra
Dom.26.Nov.2017 Carreira Campus Terra da USC Lugo
Dom.26.Nov.2017 XVI Trofeo Cidade de Narón Narón
Dom.26.Nov.2017 VIII Carreira Reto Pinga Pinga Marín

 

 

 

AGENDA COMPETICIONES: Calendario, Resultados, RFEA, FGA, Deporte Galego, Páginas Web, Federaciones, Foros, Ránking, Atletismo Federado, Atletismo Escolar, Atletismo Popular

Noticias Web FGA .- Os lanzadores galegos na procura de máis centímetros

Noticias FGA

Os lanzadores galegos na procura de máis centímetros

Por delegación da RFEA, a Federación de Atletismo da Comunidade Valenciana en colaboración co Club Praias de Castelló, organizará o III Campionato de España de Lanzamentos Longos de Inverno de categorías menores, os días 24 e 25 de febreiro de 2018 en Castelló nas Pista Gaetá Huguet e Universidade Jaime I
Neste campionato toman parte un total de 18 atletas galegos nun sector moi importante para a nosa comunidade por tradición, historia e resultados.
O máis salientable a priori será na categoría Sub-16, a participación de Daniel Mato do Millaraio quen tomará parte no concurso de xavelina e na que se achega ata estas terras levantinas cun mellor lanzamento este ano de 45.25 m. Na categoría feminina destacada presenza de dúas galegas,  María Pena da Atlética A Silva con 40.92 m. e Antía Sestelo do A.F. Celta con 40.68 m.  Eric Méndez do Celta en martelo con 54.49 m. encabeza o ranking nacional ocupando o terceiro lugar do mesmo o tamén celeste David García con 53.10 m. 
Xa na categoría Sub-18 Irene Gómez Costas do A.F. Celta aspira a un novo título nacional e a una nova plusmarca galega no martelo de 3 kg. Especial atención ós concursos de Nicolás García do R.C.Celta en disco con 54.18 m., Yago Araujo do Beade en martelo con 60.87 m. e Jonatas Pereirado A.Cuntis con 59.82 m. en xavelina, colocados nos postos de honra do ranking nacional.
Por último na categoría feminina Sub-20 novamente a xavelina acaparará a máxima atención co presumible duelo que manterán a internacional Ivanna Carolina Román do RIA-CCA que encabeza o ranking nacional da proba con 39.67 m. e a lanzadora da Gimnástica Andrea González quen con 41 centímetros menos ocupa o segundo lugar do mesmo.

Circular FGA Nº: 20/2018 .- SELECCIÓN GALICIA CAMPIONATO DE ESPAÑA DE CAMPO A TRAVÉS CADETE E XUVENIL POR AUTONOMÍAS CSD

Circulares FGA

Circular FGA Nº: 20/2018 .- SELECCIÓN GALICIA CAMPIONATO DE ESPAÑA DE CAMPO A TRAVÉS CADETE E XUVENIL POR AUTONOMÍAS CSD

Circular FGA Nº: 19/2018 .- XXXI CAMPIONATO DE GALICIA CADETE DE PISTA CUBERTA

Circulares FGA

Circular FGA Nº: 19/2018 .- XXXI CAMPIONATO DE GALICIA CADETE DE PISTA CUBERTA

Circular FGA Nº: 18/2018 .- PLAN DE VIAXE CAMPIONATO DE ESPAÑA DE MARCHA BURJASSOT

Circulares FGA

Circular FGA Nº: 18/2018 .- PLAN DE VIAXE CAMPIONATO DE ESPAÑA DE MARCHA BURJASSOT

Circular RFEA Nº: 59/2018 .- EXAMEN ACCESO A LA CATEGORÍA DE JUEZ NIVEL I

Circulares RFEA

Circular RFEA Nº: 59/2018 .- EXAMEN ACCESO A LA CATEGORÍA DE JUEZ NIVEL I

Circular RFEA Nº: 58/2018 .- CONCENTRACIÓN SEMANA SANTA LANZAMIENTOS - DISCO

Circulares RFEA

Circular RFEA Nº: 58/2018 .- CONCENTRACIÓN SEMANA SANTA LANZAMIENTOS - DISCO

Circular RFEA Nº: 57/2018 .- USO DE PIT LANE EN CAMPEONATOS DE ESPAÑA DE MARCHA ATLÉTICA

Circulares RFEA

Circular RFEA Nº: 57/2018 .- USO DE PIT LANE EN CAMPEONATOS DE ESPAÑA DE MARCHA ATLÉTICA

Circular RFEA Nº: 56/2018 .- CONCENTRACIÓN RELEVOS PREPARACIÓN CAMPEONATO DEL MUNDO DE PISTA CUBIERTA

Circulares RFEA

Circular RFEA Nº: 56/2018 .- CONCENTRACIÓN RELEVOS PREPARACIÓN CAMPEONATO DEL MUNDO DE PISTA CUBIERTA

Páginas

Suscribirse a Ría Ferrol Concepción Arenal RSS