Resultados

Intensa fin de semana e bos resultados para as nosas atletas.

                                                                   

O sábado 28 de xaneiro celebrouse a "XIII Copa Deputación de Lugo- 2ª Xornada". O resultados das nosas atletas foron os seguintes:

  • Lucía Blanco Méndez 9"26 nos 60 mv.
  • Diaou Diallo Chao 11,86 m en triple salto.
  • Erika Martínez Tilve 37,82 m en lanzamento de martelo 4 kg.
  • Adriana Suárez López 29,29 m en lanzamento de martelo 3 kg.
  • Marta Gómez Pico 24,17 m en lanzamento de martelo 3 kg.

 

 

   

A localidade de Jumilla (Murcia) foi a sede do "Campeonato Regional de Marcha en Ruta 2023", celebrada o sábado 28 de xaneiro e onde a nosa atleta Iria Rivas Iglesias cruzou a liña de meta no posto 13, acadando un rexistro de 53'16".

 

 

               

A atleta Rocío Díaz Granda competiu por partida doble esta fin de semana. Na mañá do sábado 28 de xaneiro competiu no "XXIX Campeonato de Cantabria Absoluto de Invierno" na localidade de Santander e onde acadou un salto de 1,60 m na proba de altura.

Na tarde do mesmo día viaxou ata a cidade de Oviedo para tomar parte no "Campeonato de Asturias Master y de Combinadas y Control P.C.", onde logrou un salto de de 1,61 m na proba de altura.

 

 

 

Na tarde do sábado, a localidade catalá de Sabadell foi a sede do "Míting Internacional de Catalunya en Pista Coberta". A nosa atleta Marta Pla Botella parou o cronómetro nun tempo de 2'10"18 na proba dos 800 ml.

 

 

 

                                        

A pista cuberta de Gallur foi a sede do "Campeonato de Madrid Absoluto PC" e onde na tarde do sábado, a nosa atleta Diana Jiménez Díaz logrou o a medalla de ouro na proba de pértiga cun salto de 3,66 m.

 

 

 

 

Boas noticas as que nos chegan dende Pombal, localidade do país veciño que celebrou onte os "Campeonatos Nacionais de Clubes em Pista Coberta - Apuramento" e onde a nosa atleta Elena Llobera Miró conseguiu o billete directo para o Campeonato de España Absoluto de Pista Cuberta na proba de lonxitude, ó acadar un salto de 5,98 m.

 

 

Na mañá de hoxe, tivo lugar na localidade vizcaína de Ortuella o "Campeonato de España de Campo a Través Individual y Federaciones". O duro circuito de "Las Balsas" foi o escenario deste campeonato, onde catro atletas do noso club competiron representando as súas respectivas Federacións. Os resultados foron os seguintes:

Categoría Absoluto Femenino

Marina Bagur Olives 31ª clasificada.

Ana Carvajal Herrera 66ª clasificada.

Sofía Fernández Castro 72ª clasificada.

 

Categoría Sub20 Femenino

Carolina Santos Villalón 60ª clasificada.

 

 

¡Parabéns a todas!

Marta Pla acada a mínima para o Nacional Absoluto de Pista Cuberta.

 

Boas noticias dende Valencia, onde no día de onte tivo lugar o "Gran Premio Internacional P.C. Ciudad de Valencia 2023" e onde  a nosa atleta Marta Pla Botella acadou o billete para o Campionato de España Absoluto na proba de 800 ml ó lograr un rexistro de  2'10"33.

Asimesmo, Ana Carvajal Herrera acadou unha marca de 4'51"85 nos 1500 ml.

¡Parabéns!

Pista cuberta en Portugal e Madrid e campo a través na Malata.

 

                 

A pista cuberta de Gallur en Madrid e a pista cuberta da cidade de Braga, foron o escenario a pasada fin de semana da "Reunión FAM 6 PC" e das "Provas de Preparaçåo".

Diana Jiménez Guerrero competiu en Gallur na proba de pértiga cun salto de 3.45 m.

Nas pista cuberta da cidade portuguesa de Braga, Daniela Alonso Dos Santos tomou parte na proba dos 300 ml acadando un rexistro de 48"88.

 

 

                  

Na fría maña de onte tivo lugar a celebración da "4ª Xornada do Circuito Escolar de Carreiras Populares e de Campo a Través do Concello de Ferrol" nas instalacións da Malata.

Os resultados d@s nos@s balitas vermellas foron os seguintes:

Categoría Sub-16 femenino

  • Irma Veiguela Tizón 1ª clasificada.
  • Olga Sánchez Romar 7ª clasificada.

Categoría Sub-14 femenino

  • Sara Martínez Campos 21ª clasificada.
  • Edurne López Cordero 22ª clasificada.
  • Beatriz Varela Molins 23ª clasificada.
  • Sara Fernández Rodríguez 25ª clasificada.
  • Bárbara Requejo Regal 26ª clasificada.

Categoría Sub-12 femenino

  • Laura Fernández Pérez 14ª clasificada.
  • Julia Peñas Moriceau 18ª clasificada.
  • Cayetana Rey Dobarro 19ª clasificada.
  • Aroa Goti Vidal 28ª clasificada.

Categoría Sub-12 masculino

  • Hugo Veiguela Tizón 5º clasificado.
  • Marcos Mauriz Díaz 11º clasificado.
  • Lucas Jiménez Vilchez 12º clasificado.
  • Fernando Arias Vázquez 20º clasificado.
  • Juanra Martínez Martínez Rodríguez 21º clasificado.
  • Asier San Emeterio Carballeira 40º clasificado.

 Categoría Sub-10 femenino

  • Noelia San Martín Martínez 22ª clasificada.
  • Paula Rascado Piñeiro 26ª clasificada.

Categoría Sub-10 masculino

  • Hugo Cajamarca Díaz 22º clasificado.
  • Xoel Regueiro González 23º clasificado.
  • Mario López Piñón 24º clasificado.
  • Leo Garabana Rey 30º clasificado.

Categoría Sub-8 femenino

  • Daniela Fernánez Romeu 8ª clasificada.
  • Sofía Rey López 11ª clasificada.
  • Lola Pedre López 12ª clasificada.
  • Sabela Pérez Domenech 32ª clasificada.

Categoría Sub-8 masculino

  • Roi Agra Pita 10º clasificado.
  • Javier Pita Torreiro 15º clasificado.
  • Lucas Ramos Santamaría 18º clasificado.
  • Luka Domínguez Rojas 21º clasificado.
  • Ezequiel Otero Méndez 48º clasificado.
  • Mario Ramos López 53º clasificado.

¡Parabéns a tod@s! 

Unha medalla de bronce no Campeonato de Cataluña Absoluto e Sub 23 de Pista Cuberta.

 

O domingo 22 de xaneiro tivo lugar na cidade de Sabadell o "Campionat de Catalunya Absolut i Sub 23 en Pista Coberta".

A nosa atleta Elena Llobera competiu na proba de lonxitude onde cun salto de 5.86 m conseguiu a medalla de bronce.

¡Parabéns! 

 

Unha prata no Campeonato de Asturias Absoluto e Sub 23 de Pista Cuberta.

O pasado fin de semana celebrouse no Palacio Municipal de los Deportes de Oviedo o "Campeonato de Asturias Absoluto y Sub 23 de Pista Cubierta".

A representación do noso club correu a cargo de Sofía Fernández Castro, que competiu nas probas de 1500 ml e 3000 ml.

Na xornada vespertina do sábado competiu na proba de 1500 ml, gañando a final B cun rexistro de 4'57"30.

A final dos 3000 ml disputouse na mañá do domingo, onde consegiu colgarse a medalla de prata cunha marca de 10'31"92.

¡Parabéns!

Dous ouros e unha prata no Campionato Galego Absoluto e Sub23 de Pista Cuberta.

 

     

No día de onte, a pista cuberta de Expourense acolleu o "XXXVIII Campionato Xunta de Galicia Absoluto e Sub 23 en Pista Cuberta", en onde o noso club acadou un total de tres medallas.​

A nosa atleta Diaou Diallo, cun salto de 12.03 m na proba de triple, logrou a medalla de ouro.

A segunda medalla de ouro veu da man de Xiana Lago, que cun lanzamento 13.42 m, acadou a primeira posición na proba de peso.

A terceira medalla correu a cargo de Antía Martínez na proba de 60 mv, na que logrou un rexistro de 9"14 que  lle permitiu colgarse a prata .

Hay que destacar a gran actuación realizada polo resto de atletas do noso club que participaron neste campeonato. Os resultados foron os seguintes:

Alicia Barreiro logrou o cuarto posto na proba de 400 ml cun rexistro de 58"14

Carolina Santos, na proba de 800 ml, cruzou a liña de meta quinto lugar, na proba de 800 ml acadando un tempo de 2'19"35.

Ines Oitaven acadou un rexistro de 26"39 na semifinal dos 200 ml e na proba de 400 ml tivo que abandoar.

Adrían Rivadulla logrou un tempo de 2'00"82 na primeira semifinal dos 800 ml.

Lucía Blanco logrou unha marca de 8"34 na seminifal dos 60 ml. Asimesmo, tamén competiu na proba de 60 mv, acando un rexistro de 9"48 na semifinal e quedando descalificada na final por realizar unha saída nula.

María Blanco realizou tres nulos sobre una altura de 2.55 m, na proba de pértiga.

¡¡Parabens a tod@s!!

Bos resultado d@s nos@s atletas nun intenso fin de semana

 

"XIII Copa Deputación de Lugo - 1ª Xornada"

Estadio Gregorio Pérez Rivera, Lugo

Sábado 14 de xaneiro de 2023

O sábado celebrouse en Lugo a "XIII Copa Deputación de Lugo - 1ª Xornada", onde o noso club estivo representado por vari@s d@s nos@s atletas.

Na xornada matinal acadaron os seguintes resultados:

  • Irma Veiguela Tizón na proba de 600 ml, acadou unha marca de 1'41"54.
  • Isabel Rodríguez Pérez participou na proba de 800 ml logrando un rexistro de 2'44"68.
  • Adrián Rivadulla Alonso, cruzou a liña de meta na primeira posición nos 800 ml cunha marca de  2'02"30.
  • Olga Sánchez Romar competiu nos 300 ml logrando un rexistro de 49"97.

Na xornada vespertina, a nosa atleta Antía Martínez Queimaño, competiu na proba de 60 mv, onde acadou un rexistro de 9"67 na semifinal e na final logrou unha marca de 9"69, conseguindo o segundo posto das participantes.

 

 

"IV Control Pista Cuberta S.G. Pontevedra - C.A. Sada"

Expourense, Ourense

Sábado 14 de xaneiro de 2023

Na tarde do sábado celebrouse en Ourense o "IV Control Pista Cuberta S.G. Pontevedra - C.A. Sada", ata alí desprazáronse tres atletas do noso club, obtendo os seguintes resultados:

  • Lucía Blanco Méndez na proba de 60 mv logrou unha marca de 9"42.
  • Alicia Barreiro López competiu nos 400 ml acadando un rexistro de 58"67, o que supon a marca mínima para participar no Campionato de España de Pista Cuberta Sub18.
  • Xiana Lago Andrade participou na proba de peso realizando un lanzamento de 12.80 m.                                                                                                        
  • Resultados                                                           

 

 

"Málaga Indoor Match 2023"

Antequera, Málaga

Sábado 14 de xaneiro de 2023

En terras malagueñas, a nosa atleta Ana Carvajal Herrera, representou ó noso club na "Málaga Indoor Match 2023" competindo na proba dos 1500 ml onde acadou un rexistro de 4'49"23

 

 

"Reunión FAM 3"

Centro Deportivo Municipal Gallur, Madrid

 Sábado 14 de xaneiro de 2023

A pista cuberta de Gallur, acolleu a "Reunión FAM 3" onde a representante do noso club, Diana Jiménez Guerrero, logrou un rexistro de 3.61 m na proba de pértiga

 

 

"II Control de Invierno FCA" 

Complexo Deportivo Ruth Beitia, Santander 

Sábado 14 de xaneiro de 2023

O "II Control de Invierno FCA", celebrado o sábado pasado en Santander, contou coa presenza da nosa atleta Rocío Díaz Granda que competiu na proba de altura logrando un salto de 1.63 m.

 

 

"Campeonato Autonómico de Combinadas Abs-Sub23-Master PC 2023"

Velódromo Luis Puig, Valencia 

Sábado 14 de xaneiro de 2023

O velódromo Luis Puig, en Valencia, foi a sede do "Campeonato Autonómico de Combinadas Abs-Sub23-Master PC". A atleta do noso club Celia Muñoz de Morales Castro tomou parte na proba de 60 ml, facendo un rexistro de 7"96.

 

 

"LXXXVII Campionato Xunta de Galicia Absoluto de Campo a Través Individual, Sub23 e Sub20"

Xinzo de Limia, Ourense

Domingo 15 de xaneiro de 2023

Na mañá do domingo tivo lugar a celebración do "LXXXVII Campionato Xunta de Galicia Absoluto de Campo a Través Individual, Sub23 e Sub20" nas instalacións do hipódromo de Antela, na localidade ourensá de Xinzo de Limia.

A representación do noso club estivo formada por Sofía Fernández Castro que acadou a terceira posición na categoría absoluta, e na categoría Sub20 as atletas Ararat Pazos Meixus, que logrou a oitava posición e Carolina Santos Villalón que non puido rematar a proba.

 

 

"XXXIX Carreira Popular San Xiao" 

Ferrol, A Coruña

Domingo 15 de xaneiro de 2023

As rúas de Ferrol foron de novo o escenario da celebración da clásica proba popular "XXXIX Carreira Popular San Xiao", que está incluida no Circuito Escolar Ferrolán de Carreiras Populares e Campo a Través .

Un total de corenta das nosas "balitas vermellas" participaron nesta proba, logrando unha destacable actuación. Os resultados acadados son os seguintes:

Categoría Sub16

  • Irma Veiguela Tizón 1ª posición.
  • Olga Sánchez Romar 14ª posición.
  • Idaira Maceiras López 19ª posición.

Categoría Sub14

  • Alejandro Soto Montes de Oca 11ª posición.
  • Marta Cuadrado Dorrio 15ª posición. 
  • Edurne López Cordero 19ª posición.
  • Bárbara Requejo Regal 26ª posición.
  • Alba Bonome Pereda 28ª posición.
  • Sara Martínez Campos 29ª posición.
  • Sara Fernández Rodriguez 31ª posición.

Categoría Sub12

  • Hugo Veiguela Tizón 3ª posición.
  • Fernando Arias Vázquez 16ª posición.
  • Juanra Martínez Rodríguez 19ª posición. 
  • Asier San Emeterio Carballeira 36ª posición.
  • Ángel Martínez Yáñez 41ª posición.
  • Laura Fernández Pérez 12ª posición.
  • Cecilia Fernández Pérez 17ª posición.
  • Cayetana Rey Dobarro 21ª posición.
  • Julia Peñas Moriceau 23ª posición.
  • Lara Pita Cereijo 24ª posición.
  • Sara Lema Gosset 27ª posición.
  • Aroa Goti Vidal 35ª posición.
  • Uxía Santana López 44ª posición.

Categoría Sub10

  • Hugo Cajamarca Díaz 27ª posición.
  • Xoel Regueiro González 29ª posición.
  • Mario López Piñón 32ª posición.
  • Leo Garabana Rey 41ª posición.
  • Paula Rascado Piñeiro 31ª posición.
  • Noelia San Martín Martínez 33ª posición.

Categoría Sub8

  • Roi Agra Pita 11ª posición.
  • Lucas Ramos Santamaría 13ª posición.
  • Ezequiel Otero Méndez 44ª posición.
  • Héctor Fernández Rodríguez 68ª posición.
  • Miguel Rivera Díaz 69ª posición.
  • Neizan Cabaleiro Fernández 70ª posición.
  • Luka Domínguez Rojas 71ª posición.
  • Mario Ramos López 72ª posición.
  • Javier Pita Torreiro 73ª posición.
  • Daniela Varela Pardo 5ª posición.
  • Sofía Rey López 10ª posición.

 

¡Parabéns a tod@s!

RESULTADOS: SEPTIEMBRE 2021 / 1

 RESULTADOS

PRUEBA:
I CARREIRA POPULAR INFANTIL / RUTA.
FECHA:
28-AGOSTO-2021
LUGAR:
REDONDELA (PONTEVEDRA).
 
CAROLINA SANTOS VILLALÓN
1
2,5 KM. (APROX.)
SUB-18 FEMENINO
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
1
-
-
 
PRUEBA:
XXI MILLA URBANA VILA DE SANXENXO / RUTA.
FECHA:
29-AGOSTO-2021
LUGAR:
SANXENXO (PONTEVEDRA).
 
CAROLINA SANTOS VILLALÓN
1
MILLA
SUB-18 FEMENINO
5’27”
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
1
-
-
 
PRUEBA:
VI CARREIRA POPULAR “ABANCA SEMANA VERDE DE GALICIA” / RUTA.
FECHA:
03-SEPTIEMBRE-2021
LUGAR:
SILLEDA (PONTEVEDRA).
 
CAROLINA SANTOS VILLALÓN
1
2,2 KM. (APROX.)
SUB-18 FEMENINO
5’58”
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
1
-
-
 
PRUEBA:
CONTROL FEDERACIÓN GALEGA DE ATLETISMO / PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
04-SEPTIEMBRE-2021
LUGAR:
PONTEVEDRA.
 
RICARDO NEGRETE BARRIOLUENGO.
1
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
2’48”34
JOEL NOVOA GAYOSO.
3
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
2’55”78
DIEGO SÁNCHEZ ANEIROS.
4
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
3’09”03
SERGIO FERNÁNDEZ RÁFALES.
6
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
3’12”56

RESULTADOS: AGOSTO 2021 / 2

 RESULTADOS

PRUEBA:
CARRERA POPULAR DE SAN ANTÓN 2021.
FECHA:
18-AGOSTO-2021
LUGAR:
CUNTIS (PONTEVEDRA).
 
CAROLINA SANTOS VILLALÓN
1
7 KM. (APROX.)
ABSOLUTA FEMENINO
27’44”
CAROLINA SANTOS VILLALÓN
1
7 KM. (APROX.)
SUB-18 FEMENINO
27’44”
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
2
-
-

RESULTADOS: AGOSTO 2021 / 1

 RESULTADOS

PRUEBA:
X NIGRÁN AREA 2021 / CARREIRA POLA PRAIA.
FECHA:
07-AGOSTO-2021
LUGAR:
PANXÓN / NIGRÁN (PONTEVEDRA).
 
CAROLINA SANTOS VILLALÓN
1
6 KM. (APROX.)
SUB-18 FEMENINO
24’56”
CAROLINA SANTOS VILLALÓN
3
6 KM. (APROX.)
ABSOLUTA FEMENINO
24’56”
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
1
-
1

Páginas

Suscribirse a RSS - Resultados