RESULTADOS: PROGRAMA XOGADE – I FASE / BENJAMÍN COMBINADAS EN PISTA AIRE LIBRE / Bastiagueiro-Oleiros (A Coruña), 7.Abr.2018

RESULTADOS

PRUEBA:

PROGRAMA XOGADE – I FASE / BENJAMÍN COMBINADAS / PISTA AIRE LIBRE.

FECHA:

07-ABRIL-2018

LUGAR:

BASTIAGUEIRO / OLEIROS (A CORUÑA).

 

VARIK VARELA RICO.

 

4

TRIATHLÓN.

BANJAMÍN MASCULINO

 352 PUNTOS

60 M.L.

9”08

LONGITUD

2m78cm

PESO

5m68cm

RODRIGO REY PERNAS.

 

6

TRIATHLÓN.

BENJAMÍN MASCULINO

 308 PUNTOS

60 M.L.

9”38

LONGITUD

3m03cm

PESO

5m01cm

BRUNO CASTRO PEREIRA.

 

7

TRIATHLÓN.

BENJAMÍN MASCUINO

288 PUNTOS

60 M.L.

8”66

LONGITUD

2m67cm

PESO

3m74cm

CARLOTA FANDIÑO SANJUÁN.

 

7

TRIATHLÓN.

BENJAMÍN FEMENINO

 499 PUNTOS

60 M.L.

9”44

LONGITUD

2m64cm

PESO

4m85cm

JAVIER OLIVEIRA DÍAZ.

 

10

TRIATHLÓN.

BENJAMÍN MASCULINO

262 PUNTOS

60 M.L.

9”58

LONGITUD

2m49cm

PESO

5m44cm

DANIELA CALVO PRADOS.

 

17

TRIATHLÓN.

BENJAMÍN FEMENINO

436 PUNTOS

60 M.L.

9”32

LONGITUD

2m29cm

PESO

4m27cm

JULIA LÓPEZ FERNÁNDEZ.

 

22

TRIATHLÓN.

BENJAMÍN FEMENINO

404 PUNTOS

60 M.L.

9”82

LONGITUD

2m26cm

PESO

4m69cm

EDURNE LÓPEZ CORDERO.

 

27

TRIATHLÓN.

BENJAMÍN FEMENINO

352 PUNTOS

60 M.L.

9”95

LONGITUD

2m43cm

PESO

3m79cm

Resultados 

RESULTADOS: PROGRAMA XOGADE – II FASE ALEVÍN EN PISTA AIRE LIBRE / Bastiagueiro-Oleiros (A Coruña), 7.Abr.2018

RESULTADOS

PRUEBA:

PROGRAMA XOGADE – II FASE / ALEVÍN / PISTA AIRE LIBRE.

FECHA:

07-ABRIL-2018

LUGAR:

BASTIAGUEIRO / OLEIROS (A CORUÑA).

 

NOEL RODRÍGUERZ CRESPO.

1

PELOTA

ALEVÍN MASCULINO

24m36cm

JORGE BERTALO SEQUEIRO.

2

1.000 M.L.

ALEVÍN MASCULINO

3’30”24

NAIARA CUPEIRO BOADO.

MANUELA LÓPEZ FRAGUELA.

GABRIELA SERANTES MARTÍN.

ARIANNA V. MUÑOZ MÚJICA.

 

2

 

RELEVOS 4x60

 

ALEVÍN FEMENINO

 

38”46

JORGE BERTALO SEQUEIRO.

2

PELOTA

ALEVÍN MASCULINO

22m82cm

GABRIELA SERANTES MARTÍN.

2

PELOTA

ALEVÍN FEMENINO

22m51cm

PAULA AREA SEQUEIRO.

3

1.000 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

4’02”22

CLAUDIA FANDIÑO SANJUÁN.

3

2 KM. MARCHA

ALEVÍN FEMENINO

14’59”94

JORGE BERTALO SEQUEIRO.

MANUEL CARRACEDO FERNÁNDEZ.

ÓSCAR RODRÍGUEZ CANEIRO.

NOEL RODRÍGUEZ CRESPO.

 

3

 

RELEVOS 4x60

 

ALEVÍN MASCULINO

 

37”94

NAIARA CUPEIRO BOADO.

4

60 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

9”70

GABRIELA SERANTES MARTÍN.

4

500 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

1’44”03

NOEL RODRÍGUEZ CRESPO.

5

500 M.L.

ALEVÍN MASCULINO

1’37”08

ANTÍA GÓMEZ DÍAZ.

5

2 KM. MARCHA

ALEVÍN FEMENINO

15’35”22

LIDIA GRIMAL ROCA.

6

1.000 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

4’08”85

MARTA GÓMEZ PICO.

6

2 KM. MARCHA

ALEVÍN FEMENINO

15’36”89

MANUELA LÓPEZ FRAGUELA.

7

500 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

1’46”15

DESIREE MANSO LÓPEZ.

7

PESO

ALEVÍN FEMENINO

5m32cm

LIDIA GRIMAL ROCA.

7

PELOTA

ALEVÍN FEMENINO

12m30cm

NAIARA CUPEIRO BOADO.

8

PESO

ALEVÍN FEMENINO

5m32cm

PAULA RIVAS VIGO.

8

PELOTA

ALEVÍN FEMENINO

11m89cm

MANUELA LÓPEZ FRAGUELA.

9

PELOTA

ALEVÍN FEMENINO

11m29cm

ARIANNA V. MUÑOZ MÚJICA.

10

500 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

1’48”10

MAITE SÁNCHEZ PRIMOY.

10

ALTURA

ALEVÍN FEMENINO

0m95cm

PAULA AREA SEQUEIRO.

10

LONGITUD

ALEVÍN FEMENINO

2m83cm

MAITE SÁNCHEZ PRIMOY.

11

60 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

10”25

MARÍA HERMIDA RODEIRO.

11

LONGITUD

ALEVÍN FEMENINO

2m82cm

CLAUDIA FANDIÑO SANJUÁN.

11

PESO

ALEVÍN FEMENINO

5m00cm

ANTÍA GÓMEZ DÍAZ.

12

PESO

ALEVÍN FEMENINO

4m98cm

CLOE HERMIDA SOTO.

12

PELOTA

ALEVÍN FEMENINO

9m43cm

AROA AMADO PRIETO.

13

LONGITUD

ALEVÍN FEMENINO

2m78cm

MELINDA HERRERA NUÑEZ.

14

ALTURA

ALEVÍN FEMENINO

0m90cm

ÓSCAR RODRÍGUEZ CANEIRO.

15

500 M.L.

ALEVÍN MASCULINO

1’53”62

AROA AMADO PRIETO.

15

500 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

1’51”62

DESIREE MANSO LÓPEZ.

16

60 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

10”48

PABLO SÁNCHEZ FOURNIER.

18

500 M.L.

ALEVÍN MASCULINO

1’56”00

ÓSCAR RODRÍGUEZ CANEIRO.

18

PELOTA

ALEVÍN MASCULINO

14m36cm

CLARA BARJA CERNADAS.

19

500 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

1’56”95

MENCÍA GARCÍA ROMERO.

19

PESO

ALEVÍN FEMENINO

4m00cm

MANUEL CARRACEDO FERNÁNDEZ.

20

500 M.L.

ALEVÍN MASCULINO

1’58”68

MENCÍA GARCÍA ROMERO.

20

500 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

1’58”18

MANUEL CARRACEDO FERNÁNDEZ.

20

LONGITUD

ALEVÍN MASCULINO

2m63cm

LAURA CASTRO PEREIRA.

20

LONGITUD

ALEVÍN FEMENINO

2m49cm

JOSÉ ANTONIO RODRÍGUEZ RAMOS.

20

PELOTA

ALEVÍN MASCULINO

12m88cm

MARTINA GIL GUNDÍN.

21

500 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

2’05”67

MARTA GÓMEZ PICO.

21

PESO

ALEVÍN FEMENINO

3m29cm

PABLO SÁNCHEZ FOURNIER.

22

LONGITUD

ALEVÍN MASCULINO

2m31cm

JOSÉ ANTONIO RAMOS MARTÍNEZ.

22

PESO

ALEVÍN MASCULINO

4m36cm

MELINDA HERRERA NUÑEZ.

25

60 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

10”75

CLARA BARJA CERNADAS.

31

LONGITUD

ALEVÍN FEMENINO

2m16cm

PAULA RIVAS VIGO.

32

60 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

10”89

LAURA CASTRO PEREIRA.

32

500 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

2’14”60

CLOE HERMIDA SOTO.

33

500 M.L.

ALEVÍN FEMENINO

2’18”10

ARIANNA V. MUÑOZ MÚJICA.

-

ALTURA

ALEVÍN FEMENINO

NULOS

MEDALLERO

ORO

PLATA

BRONCE

1

4

3

Resultados 

PRENSA: La Voz de Galicia.es / Domingo, 8 Abril 2018 .- Gonzalo Basconcelo y Raquel Meaños, campeones gallegos de la milla

PRENSA

Gonzalo Basconcelo y Raquel Meaños, campeones gallegos de la milla

Fernando Vales, del Atletismo Santiago, se subió al segundo cajón del podio



Durante más de tres horas la rúa da Senra se convirtió en una pista de atletismo en la que se dieron cita los mejores mediofondistas de Galicia, los de las categorías de base para competir en la distancia del kilómetros y los sub 18 en adelante en la milla.

No hubo sorpresas y dos de los nombres que estaban en todas las quinielas se proclamaron campeones autonómicos en la milla. En el cuadro masculino, Gonzalo Basconcelo, del Celta, impuso un alto ritmo imposible de aguantar por sus perseguidores.

Fernando Vales, del Club Atletismo Santiago, todavía en edad sub 23, entró a cinco segundos. Y completó el podio Luis del Río, también del Celta.

Los sub 23 del Atletismo Santiago hicieron notar en cabeza de la prueba. Rodrigo García fue quinto, Ciro Fernández sexto y Samuel Chantada undécimo.

En el cuadro femenino, Raquel Meaños, del Valencia Esports, hizo valer su explosivo final de carrera. Aventajó en seis segundos a Lucía Sicre y en once a Eva Cid.

El Atletismo Santiago también dejó su sello en la milla sub 18 y sub 20, con un segundo puesto de Diego Alonso, un cuarto de Adrián Lage y un sexto de Roi Estévez.

Prebenjamines

Los encargados de dar el pistoletazo de salida a la jornada fueron los prebenjamines, sobre un trazado de 350 metros. Ganó Pablo Barreiro, del Pinarium, por delante de Álvaro Iglesias (Atlético de Vedra) y Rodrigo Feijóo (A Estrada).

Tags:

Noticias Web FGA .- Marcas, récords, distincións e títulos nunha fin de semana moi fructífera

Noticias FGA

Marcas, récords, distincións e títulos nunha fin de semana moi fructífera

Interesantísima e positiva fin de semana a que nos deixarían as distintas actuacións que se viñeron desenvolvendo por parte dos nosos atletas tanto a nivel galego, nacional como a nivel internacional.
Para comezar, contamos ca participación do atleta do C.D. San Paio a Estada El Mehdi El Nabaouiquen se estrearía ca selección nacional tomando parte no Campionato Mundial de Campo a Través ISF (Escolar Sub-18) que se desenvolvería na capital francesa de París. A súa estrea non puido ser máis meritoria xa que entraría nun fantástico posto dazaoito da xeral, (oitavo se temos en conta os da súa idade) e contribuiría a que o combinado nacional ocupara por equipos a cuarta posición.
Si esto pasaba en París, na localidade californiana de Palo Alto, Carmela Cardama debutaría na distancia dos 10.000 m. a comezos deste mes, invertindo un excelente rexistro de 33:36.73 o que a converten nunha das mellores marcas españolas sub-23 de todos os tempos e que a fan liderar o ránking nacional.
Xa noutro escenario, importante presenza de galegos na localidade lusa de Río Maior para tomar parte no seu XXVII Gran Premio Internacional de Marcha na que de novo os nosos marchadores acadarían excelentes resultados. Roberto Vieiro do C.A. Santiago proclamaríase vencedor nos 5 km. con 22:16 (MMP) ó mesmo que a pontevedresa Antía Chamosa quen cun rexistro de 47:51 no só gañaría a proba dos 10 km., senón que ademáis este resultado supón un novo récord galego sub-20 e sub-23 que mellora o que ela mesma tiña e que a fan liderar o ránking RFEA sub-20.
Tariku Novales, sería outro dos nomes propios da fin de semana por partida dobre. O de Noia proclamaríase o sábado Campión de España sub-23 no Trofeo Ibérico que se disputou en Braga logo de establecer un rexistro de 29.31.65 que o sitúan ó fronte do ránking nacional da súa categoría. Da mesma maneira sería premiado na Gala Anual da RFEA como mellor atleta sub-23 do ano pasado grazas en parte, a ese importante subcampionato de Europa sobre os 5.000 m. logrado na localidade italiana de Grosseto. Nesta mesma gala sería homenaxeado o XXXI G.P. Cantones de Marcha Atlética Cantones da Coruña da súa edición do ano pasado, como mellor proba a nivel organizativo de ruta.
Xa en canto a actividade autonómica desenvolta, interesante xornada a vivida en Pontevedra coCampionato de Galicia de Probas combinadas por clubs e máster na que a Sociedad Gimnástica de Pontevedra acadaría o triunfo nas mulleres correspondendo o subcampionato para o Millaraio. En homes, título para o Atletismo Narón sendo Gimnástica e Millaraio segundos e terceiros respectivamente.
Nos máster da mesma maneira, os triunfos serían para: Cristina Estévez do A.F. Celta con 3.676 p. na W-40, Araceli Salgueiro do Sanmertolomeu con 3.877 p. en W-45, Carlos Ferrer do Atletismo Narón con 4.357 p. na M-55 e de Luis Manuel Eyre do Universidade de Santiago con 2.459 p. na M-65.
As mesmas instalacións do CGTD desenvolverían o domingo o II Trofeo de Marcha Atlética da Deputación de Pontevedra na que se producirían actuacións destacadas como os 26:13.83 de Inés Valentín do Ourense Atletismo nos 5.km.
Por último a capital galega celebraría o Campionato de Galicia de Milla en Ruta ca participación dun importante número de atletas que acollería con excelente aceptación esta edición e na que a xoven promesa Raquel Meaños imporíase na categoría feminina cun rexistro de 5:24 conseguindoGonzalo Basconcelo do R.C. Celta o campiónato galego masculino con 4:27. Xunto eles no caixón do pódio estarían Lucía Sicre, Eva Cid así como Fernando Vales e Luis del Río por parte masculina.

Noticias Web RFEA .- La Asamblea General de la RFEA aprueba por unanimidad en el presupuesto 2018 con incremento de los ingresos por patrocinio 36% y cambio importante en el calendario nacional 2020

Noticias RFEA

 domingo, 08 de abril de 2018   NOTICIA WEB 140/2018
 

A partir de 2020, las temporadas serán de 1 de enero a 31 de diciembre

La Asamblea General de la RFEA aprueba por unanimidad en el presupuesto 2018 con incremento de los ingresos por patrocinio 36% y cambio importante en el calendario nacional 2020

 



La Asamblea General de la RFEA 2016, celebrada esta mañana en la sede del Comité Olímpico Español, aprobó por unanimidad un presupuesto para 2018 de 12.907.811,12 euros así como un importante cambio de fechas en el calendario nacional 2020. 



Abrió la misma el presidente de la RFEA Raúl Chapado que presentó su informe anual haciendo un detallado repaso a lo mucho y bueno durante 2017 cimentado en cuatro grandes áreas: económica, deportiva y desarrollo, competición y organizaciones y RFEA), que han supuesto cambios y novedades importantes en la organización del atletismo español. Asimismo presentó la estrategia y planes para 2018 donde se va a continuar esta implementación y desarrollo con aumento en recursos financieros de 12,9 millones (aumento de 236.000 euros) y objetivos de nuevos ingresos de 180.000 euros, con un presupuesto realista y viable (pendiente de la aprobación de los PGE - prorrogado el 100% de 2017) e incremento de los ingresos por patrocino del 36% así como aumento del control financiero. Finalizó su intervención lanzando tres principales propuestas a la Asamblea: Adaptación de las temporadas al calendario internacional, actualización de los estatutos RFEA y aprobaciones presupuestarias que han sido tratadas posteriormente. 


 





Igualmente se aprobó la liquidación definitiva de 2016 con un beneficio de 376.209, 82 euros y un resultado acumulado en fondos propios (a 31/12.2016) de 975.302,24 euros y la aprobación provisional del ejercicio 2017 con unos beneficios de 240.740 euros. 

En cuanto a las propuestas presentadas por la Asamblea, dos fueron las que fueron finalmennte presentadas a aprobación de la misma siendo la primera "Modificación del inicio de temporada a 1 de enero coincidiendo temporada con año natural" a comenzar en 2020 que fue aprobada por unanimidad, así como los nuevos costes de licencias que e implementarán  a partir de esta nueva temporada 2020 y la segunda, la ratificación de la decisión de crear la licencia específica para Trail Running con una cuota única para la temporada 2017/2018 de 35 euros que asimismo fue votada mayoritariamente por los asambleistas presentes en el Auditorium. 

El estudio y aprobación del calendario y actividades se planteó por primera vez en una Asamblea RFEA con dos temporadas a la vez: la 2017/2018 y la 2018/2019 donde cabe destacar en este apartado y para la 2018/2019 la creción de un nuevo campeonato que será el de Trail por Federaciones Autonómicas (pendiente de sede y fecha) así como alguna sedes para esta temporada ya decididas donde destacamos las siguientes: 

2 febrero - Copa de SM el Rey y la Reina de Pista Cubierta (San Sebastián)

2/3 marzo - Cto. de España sub20 en pista cubierta (Madrid)

13 abril - Cto. de España de Milla en ruta Absoluto y Máster (Sagunto)

28/30 junio - Cto. de España Máster al aire libre (Sagunto)

junio (a designar fecha) - Cto. de España de 10km en ruta Absoluto y Máster (Tudela)

28 julio - Cto. de España de Federaciones Autonómicas (Pamplona) 

El remate final de esta Asamblea fue la aprobación por unanimidad de toda la Asamblea del proyecto de presupuesto para 2018 que asciende a 12.907.811,12 euros. 

Circular FGA Nº: 29/2018 (ANEXO) .- HORARIO DEFINITIVO - IV CAMPIONATO DE GALICIA DE CLUBS DE PROBAS COMBINADAS SUB 16 (CAD) A ABSOLUTO - XIV CAMPIONATO DE GALICIA MÁSTER DE PROBAS COMBINADAS

Circulares FGA

Circular FGA Nº: 29/2018 (ANEXO) .- HORARIO DEFINITIVO - IV CAMPIONATO DE GALICIA DE CLUBS DE PROBAS COMBINADAS SUB 16 (CAD) A ABSOLUTO - XIV CAMPIONATO DE GALICIA MÁSTER DE PROBAS COMBINADAS

Noticias Web FGA .- II Trofeo Escola de Marcha Atlética da Deputación de Pontevedra

Noticias FGA

II Trofeo Escola de Marcha Atlética da Deputación de Pontevedra

Dentro das actividades do Sector de Marcha, e a proposta do coordinador do sector, a Federación Galega de Atletismo organiza o domingo nas pistas de atletismo do Centro Galego de Tecnificación Deportiva a partir das 10:30 horas o II Trofeo Escola de Marcha Atlética da Deputación de Pontevedra.
A este evento acoden un bo número de marchadores pertencentes a todas as categorías no que pretende ser un primeiro test de principio de tempada en pista deste estratéxico sector para atetismo galego.
A modo de historia,  dende fai máis de dez anos ininterrompidos, a Deputacón de Pontevedra ben de estar a subvencioar esta importante Escola Atlética de Marcha baixo cuxa dirección pasarían, por citar a algúns, a Santiago Pérez, Jorge Ignacio Silva, Óscar Fernández ou Carlos Morales que é quen a está a dirixir nesta última etapa máis recente. Da mesma maneira un importantísimo número de marchadores formaríanse na súa estructura acadando múltiples medallas e títulos nacionais así como destacadas actuacións a nivel internacional como a dos atletas Fran Durán, Antía Chamosa, Daniel Chamosa ou Carmen Escaríz.
Para o director da Escola Carlos Morales “O apoio importantísimo da Deputación de Pontevedra neste proxecto está a ser determinante para que a marcha galega se atope a nivel xeral nun posto privilexiado en comparativa con outras Comunidades” da mesma maneira o Presidente da FGA Isidoro Hornillos salienta e destaca “… o magnífico trato e sensibilidade que esta Federación está a recibir por parte da Deputación, non só con este proxecto, se non con todos e cantos se levan a cabo co organismo provincial”. Precisamente os Deputados Chelo Besada e Javier Dios estarán presentes en representación do organismo público neste trofeo.

Noticias Web FGA .- As combinadas piden paso esta fin de semana

Noticias FGA

As combinadas piden paso esta fin de semana

De novo as pistas do CGTD de Pontevedra darán acollida os días 7 e 8 desta fin de semana o IV Campionato de Galicia de Clubs de Probas Combinadas (Sub-16 ata absoluto) así como o XIV Campionato de Galicia Máster da mesma especialidade.
Na relación de equipos masculinos inscritos nesta edición toman parte a Sociedad Gimnástica de Pontevedra que defende o título acadado o ano pasado neste mesmo esciario. Xunto ós actuáis campións, aspiran ó título da mesma maneira o C.A. Millaraio e C.A. Narón. Na categoría feminina, e ante a ausencia do Riazor Coruña gañador o ano pasado, a loita estará entre a Gimnástica de Pontevedra (actual subcampión) e o C.A. Millario.
No que atinxe a categoría de veteranos salientamos a presenza da campioa do ano pasado Angeles Bernárdez do Samertolomeu na categoría Máster 45.

Noticias Web FGA .- A milla busca ós seus campións

Noticias FGA

A milla busca ós seus campións

A Federación Galega de Atletismo e o Club Atletismo Santiago organizarán, co patrocinio do Concello de Santiago de Compostela, o Campionato de Galicia de Milla en Ruta absoluto e das categorías Sub-18, Sub-20, Sub-23 e Máster, así como o Campionato de Galicia de 1 Km. en Ruta das categorías Sub-10, Sub-12, Sub-14 e Sub-16 o vindeiro domingo 8 de abril.
Será a Praza de Galicia de Santiago de Compostela o punto de saída dos preto de 600 inscritos quenes tomarán parte nas distintas probas programadas a partir das 10:00 horas. Paralelamente tamén celebrarase a I Milla Urbana “Portas de Compostela”.
Entre os que figuran na relación de participantes (a día de hoxe) atópase o campión absoluto do ano pasado na edición de O Pino, Alberto Chaves, quen defenderá título, tendo fronte el a Gonzalo Basconcelo do Celta, Iván Vales do C.A. Santiago ou mesmo o lucense Iván Manso do Lugo Running como rivais de consideración.
Na categoría feminina, a campioa da edición do ano pasado Leticia Fernández do ADAS non se atopaba na relación de inscritos (por hoxe) malia que sí estaba confirmada a participación da medalla de bronce de O Pino 2017, Ariana González do Trega.

Noticias Web FGA .- A tregua dos festivos, dará un novo impulso ó calendario

Noticias FGA

A tregua dos festivos, dará un novo impulso ó calendario

Unha vez rematados estes días festivos na que a frenética axenda atlética tomaría un certo respiro, comezamos unha nova e apretada axenda de campionatos e competicións que arrincarán nesta segunda fin de semana do mes de abril.
Para comezar o día 7 e 8 desenvolverase nas pistas do CGTD de Pontevedra o Campionato de Galicia de Probas Combinadas que terá nas súas modalidades de clubs e máster ós seus protagonistas. Estas mesmas instalacións darán acollida o domingo outro importante evento como é o II Trofeo Escola de Marcha Atlética. Da mesma maneira o domingo, a capital galega será escenario da disputa do Campionato de Galicia de Milla en Ruta e 1 km. ca presenza e participación dos mellores especialistas da distancia.
Xa en clave estatal teremos o Campionato de España de Fondo en Pista, Trofeo Ibérico cuxa sede será a localidade portuguesa de Braga, e a nivel internacional contamos ca participación de El Mehdi El Nabaoui no Campionato do Mundo de ISF de Campo a Través que se disputa en París do 2 ó 7 deste mes. Por último as distintas fases en pista do XOGADE,  a IV Carreira Popular de Dous en Dous de Carballo, e o Control de Marcas que organiza a Delegación de O Barco de Valdeorras o vindeiro sábado, completarán estas interesantes xornadas
Todas estas novas serán ampliadas ó longo desta semana.

Páginas

Suscribirse a Ría Ferrol Concepción Arenal RSS