Enviado por RIA el Mar, 04/04/2017 - 12:55
Enviado por RIA el Mar, 04/04/2017 - 12:47
Circulares FGA
Circular FGA Nº: 33/2017 .- CONCENTRACIÓN DE MARCHA SEMANA SANTA 2017
Enviado por RIA el Mar, 04/04/2017 - 12:40
Circulares FGA
Circular FGA Nº: 32/2017 .- CAMPIONATO DE GALICIA DE MONTAÑA
Enviado por RIA el Mar, 04/04/2017 - 12:31
Noticias FGA
Actualidade do Atletismo Galego
03/04/2017 . 31 novos Récords Galegos indoor no mes de Marzo |
Ca pista cuberta xa rematada e cunha cada vez máis frenética actividade nos fins de semana na que se misturan as probas de pista e ruta compre facer balance deste último mes na pista cuberta na que se batirían nada menos que un total de 30 novos récords galegos.
Pista Cuberta Categoria Feminina: Celia Puente (Marineda) 8.12 50 m.l. Benxamín; Lucía Sánchez del Valle (C.Franciscanos de Lugo) 8.40 nos 50 m.v. e 10.47 nos 60 m.v. Infantil; Paula Iglesias (Riazor Coruña) 55.99 nos 400 m. Junior;Ana Peleteiro (Adidas) 14.20 en Triple Promesa e Absoluto; Enma Valencia (A.F.Celta) 8.36 nos 60.m.l. W-35; 4 x 200 C.A.A Silva con 2.07.76 W-35; Mónica Yáñez (ADAS-Pronior) 2615 Pentathlon W-35; Raquel Lameiro (ADAS-Valdeorras) Lonxitude con 4.99 e Triple con 11.26 W-40; Monserrat Fernández (C.A.Sada) 9.08 nos 60 m.l. W-45; Luz María Domínguez (Burgas Ourense) 400 m.l.con 1.08.21 W-50 Esther Pedrosa(U.Santiago C.) 5.17.03 nos 1500 m. na W-55; Luisa Armesto (C.A.Sada) 1.30.49 nos 400 m.l. na W-65;
Pista Cuberta Categoría Masculina: Alex Sierpes (S.A.Trega) con 3.23.12 nos 1000 m.l. Benxamín; Pepe Sánchez del Valle (C.F.Lugo) 8.98 nos 60 m.l. Alevín; Carlos Alvarez (C.F.Lugo) 6.56 en Lonxitude e 3815 en Exhatlon Cadete; Pedro Osorio (Ria Ferrol) 1.52.95 nos 800 m.l Xuvenil; Miguel Gómez (R.C.Celta) 7.07 nos 60 m.l. e 22.50 nos 200 m.l. M-35; Fernando Paredes (R.C.Celta) 14.63 en Peso M-40; José Fernández Sanguiao(Verxel Nutrición) nos 400 m.l. con 59.72 M-55; José Bao (ADAS-Proinor) 8.21 nos 60 m.l. e 27.76 nos 200 m.l M-60; Domingo Alvarez (Burgas) 1.02.58 nos 400 m.l., 2.23.34 nos 800 m.l. e 4.55.90 nos 1500 m.l. M-60; Xosé Lois Otero Cepeda (U.Santiago C.) 4.59.69 nos 1500 m.l. e 10.29.39 nos 3000 m. M-65;
|
Enviado por RIA el Mar, 04/04/2017 - 12:19
Circulares RFEA
Circular RFEA Nº: 83/2017 .- VIII CAMPEONATO 2017 "DIVIRTIÉNDOSE CON EL ATLETISMO" - CLASIFICACIÓNES FINALES
Enviado por RIA el Mar, 04/04/2017 - 12:11
Circulares RFEA
Circular RFEA Nº: 82/2017 .- ACCESO A LA CATEGORÍA DE JUEZ NIVEL I COMITÉ DE JUECES DE EXTREMADURA
Enviado por RIA el Lun, 04/03/2017 - 23:43
RESULTADOS
PRUEBA:
|
XXX RECONQUISTA – TROFEO “ANTONIO FERNÁNDEZ” / PISTA AIRE LIBRE.
|
FECHA:
|
01-ABRIL-2017
|
LUGAR:
|
VIGO (PONTEVEDRA).
|
|
TANIA VALVERDE GONZÁLEZ.
|
1
|
LONGITUD
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
5m49cm (+1.4)
|
TANIA VALVERDE GONZÁLEZ.
|
1
|
TRIPLE
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
11m74cm (0.0)
|
CLAUDIA TORRES REY.
|
2
|
400 M.L.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
1’01”80
|
LUCÍA FERREIRO LIÑARES.
|
8
|
TRIPLE
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
9m43cm (S.V.)
|
ORO
|
PLATA
|
BRONCE
|
2
|
1
|
-
|
Enviado por RIA el Lun, 04/03/2017 - 21:22
RESULTADOS
PRUEBA:
|
XOGADE / INFANTIL EN PISTA AIRE LIBRRE / 1ª XORNADA.
|
FECHA:
|
02-ABRIL-2017
|
LUGAR:
|
FERROL (A CORUÑA).
|
|
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
|
1
|
80 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
11”26 (S.V.)
|
ELIA SOMAZA NIETO.
|
1
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
12”11 (+0.4)
|
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
|
1
|
150 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
20”54 (S.V.)
|
AROA PERMUY BOUZA.
|
1
|
150 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
22”33 (+1.7)
|
ÁLVARO ARMENTEROS MUIÑO.
|
1
|
1.000 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
3’16”14
|
MARINA PAJÓN AREA.
|
1
|
3 KM. MARCHA
|
INFANTIL FEMENINO
|
18’19”68
|
JULIÁN PARDO GARCIA.
|
1
|
220 M.V.
|
INFANTIL MASCULINO
|
38”37
|
JULIÁN PARDO GARCÍA.
ÁLVARO ARMENTEROS MUIÑO.
ÓSCAR GARCÍA LÓPEZ.
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
|
1
|
RELEVOS 4x80
|
INFANTIL MASCULINO
|
46”63
|
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
AROA PERMUY BOUZA.
LAURA RICO BOUZA.
ELIA SOMAZA NIETO.
|
1
|
RELEVOS 4x80
|
INFANTIL FEMENINO
|
46”91
|
ÓSCAR GARCÍA LÓPEZ.
|
1
|
LONGITUD
|
INFANTIL MASCULINO
|
4m17cm (-0.5)
|
LAURA RICO BOUZA.
|
1
|
LONGITUD
|
INFANTIL FEMENINO
|
3m71cm (-1.8)
|
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
|
1
|
PÉRTIGA
|
INFANTIL FEMENINO
|
2m10cm
|
LAURA RICO BOUZA.
|
1
|
PESO
|
INFANTIL FEMENINO
|
8m04cm
|
LAURA RICO BOUZA.
|
1
|
JABALINA
|
INFANTIL FEMENINO
|
25m63cm
|
ROSALINDA OGIE UGO.
|
1
|
TETRATHLÓN.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1.206 PUNTOS
|
80 M.V.
16”09 (0.0)
|
PESO
5m11cm
|
LONGITUD
3m64cm (+0.3)
|
80 M.L.
11”71 (0.0)
|
JULIÁN PARDO GARCÍA.
|
2
|
80 M.V.
|
INFANTIL MASCULINO
|
16”62 (0.0)
|
MARTÍN RODRÍGUEZ TOJEIRO.
|
2
|
220 M.V.
|
INFANTIL MASCULINO
|
39”55
|
MARTÍN RODRÍGUEZ TOJEIRO.
|
2
|
ALTURA
|
INFANTIL MASCULINO
|
1m19cm
|
MARTÍN RODRÍGUEZ TOJEIRO.
|
2
|
TRIPLE
|
INFANTIL MASCULINO
|
8m55cm (+1.8)
|
EVA SERANTES ANTÓN.
|
2
|
PÉRTIGA
|
INFANTIL FEMENINO
|
1m60cm
|
ÓSCAR GARCÍA LÓPEZ.
|
3
|
80 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
11”73 (0.0)
|
ÓSCAR GARCÍA LÓPEZ.
|
3
|
500 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
1’28”51
|
RAÚL GIL GUNDÍN.
|
3
|
1.000 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
3’18”79
|
ÁNGELA DÍAZ MEDÍN.
|
3
|
3 KM. MARCHA
|
INFANTIL FEMENINO
|
24’20”27
|
EVA SERANTES ANTÓN.
|
3
|
80 M.V.
|
INFANTIL FEMENINO
|
17”15 (0.0)
|
RAÚL GIL GUNDÍN.
|
3
|
LONGITUD
|
INFANTIL MASCULINO
|
3m87cm (-0.4)
|
PALOMA LARRAÑAGA ALBERT.
|
3
|
TETRATHLÓN.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1.047 PUNTOS
|
80 M.V.
16”48 (0.0)
|
PESO
6m81cm
|
LONGITUD
3m09cm (+0.6)
|
80 M.L.
12”40 (0.0)
|
ELIA SOMAZA NIETO.
|
4
|
150 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
22”87 (0.0)
|
LUCÍA VÁZQUEZ RAMIL.
|
4
|
220 M.V.
|
INFANTIL FEMENINO
|
43”10
|
ÁLVARO ARMENTEROS MUIÑO.
|
4
|
ALTURA
|
INFANTIL MASCULINO
|
1m19cm
|
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
|
4
|
DISCO
|
INFANTIL MASCULINO
|
14m01cm
|
CANDELA RUÍZ LÓPEZ.
|
4
|
JABALINA
|
INFANTIL FEMENINO
|
13m12cm
|
ÁNGEL VIDAL CIBREIRO.
|
5
|
500 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
1’37”51
|
ALBA BELLO LUGRIS.
|
5
|
TRIPLE
|
INFANTIL FEMENINO
|
7m51cm (+1.8)
|
MARINA PAJÓN AREA.
|
5
|
DISCO
|
INFANTIL FEMENINO
|
9m59cm
|
ÁLVARO ARMENTEROS MUIÑO.
|
6
|
150 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
21”94 (S.V.)
|
ÁNGELA DÍAZ MEDÍN.
|
6
|
DISCO
|
INFANTIL FEMENINO
|
9m35cm
|
ÁNGEL VIDAL CIBREIRO.
|
7
|
150 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
22”71 (S.V.)
|
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
|
7
|
150 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
23”38 (+1.4)
|
AROA PERMUY BOUZA.
|
7
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’37”54
|
ALBA BELLO LUGRIS.
|
8
|
150 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
23”46 (+1.7)
|
EVA SERANTES ANTÓN.
|
8
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’37”92
|
RAÚL GIL GUNDÍN.
|
9
|
80 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
12”67 (0.0)
|
NADIA MARDARAZ NUÑEZ.
|
9
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’40”09
|
AROA PERMUY BOUZA.
|
9
|
ALTURA
|
INFANTIL FEMENINO
|
1m13cm
|
PAULA PALACIOS CENDÁN.
|
9
|
JABALINA
|
INFANTIL FEMENINO
|
6m26cm
|
ALBA BELLO LUGRIS.
|
10
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’40”94
|
LUCÍA VÁZQUEZ RAMIL.
|
10
|
ALTURA
|
INFANTIL FEMENINO
|
1m10cm
|
EVA PRIMOY PENA.
|
10
|
LONGITUD
|
INFANTIL FEMENINO
|
3m33cm (-2.1)
|
GUILLERMO HERMIDA SOTO.
|
11
|
500 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
1’42”45
|
LUCÍA VÁZQUEZ RAMIL.
|
11
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’41”78
|
NADIA MARDARAZ NUÑEZ.
|
12
|
150 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
24”53 (+1.4)
|
MARINA PAJÓN AREA.
|
13
|
PESO
|
INFANTIL FEMENINO
|
3m97cm
|
DANIELA SOTO FIDALGO.
|
14
|
LONGITUD
|
INFANTIL FEMENINO
|
3m05cm (+0.4)
|
ARIADNA GÓMEZ MÉNDEZ.
|
15
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’45”55
|
GUILLERMO HERMIDA SOTO.
|
17
|
80 M.L.
|
INFANTIL MASCULINO
|
13”78 (0.0)
|
DANIELA SOTO FIDALGO.
|
18
|
500 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
1’52”60
|
EVA PRIMOY PENA.
|
20
|
150 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
26”16 (+1.7)
|
ARIADNA GÓMEZ MÉNDEZ.
|
21
|
150 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
26”82 (0.0)
|
DANIELA SOTO FIDALGO.
|
22
|
150 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
26”84 (+0.2)
|
PAULA PALACIOS CENDÁN.
|
23
|
150 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
27”24 (0.0)
|
EVA PRIMOY PENA.
|
28
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
14”11 (+0.4)
|
ÁNGELA DÍAZ MEDÍN.
|
28
|
150 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
29”96 (+0.2)
|
PAULA PALACIOS CENDÁN.
|
31
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
14”34 (-0.2)
|
ÁNGEL VIDAL CIBREIRO.
|
31
|
LONGITUD
|
INFANTIL MASCULINO
|
2m76cm (-1.0)
|
GUILLERMO HERMIDA SOTO.
|
36
|
LONGITUD
|
INFANTIL MASCULINO
|
2m47cm (-1.0)
|
CANDELA RUIZ LÓPEZ.
|
40
|
80 M.L.
|
INFANTIL FEMENINO
|
17”88 (0.0)
|
JULIÁN PARDO GARCÍA.
|
-
|
JABALINA
|
INFANTIL MASCULINO
|
NULOS
|
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
|
-
|
80 M.V.
|
INFANTIL FEMENINO
|
DESCALIF.
|
Enviado por RIA el Lun, 04/03/2017 - 20:51
RESULTADOS
PRUEBA:
|
|
FECHA:
|
02-ABRIL-2017
|
LUGAR:
|
VIGO (PONTEVEDRA).
|
|
|
RAQUEL SUÁREZ PEDROSA.
|
3
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
MEDALLERO
|
ORO
|
PLATA
|
BRONCE
|
-
|
-
|
1
|
Enviado por RIA el Lun, 04/03/2017 - 20:32
RESULTADOS
PRUEBA:
|
CRITERIUM NACIONAL DE MARCHA “MÉRIDA PATRIMONIO DE LA HUMANIDAD” / RUTA.
|
FECHA:
|
02-ABRIL-2017
|
LUGAR:
|
MÉRIDA (BADAJOZ).
|
|
|
CARMEN FUENTES CASTRO.
|
9
|
20 KM. MARCHA
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
1h56’27”
|
Páginas