Circular RFEA Nº: 289/2018 .- Concentración Sector lanzamientos Peso-Disco-Jabalina en Tenerife Preparación competiciones internacionales

Noticias Web FGA .- Moita oferta atlética no último mes do ano

Noticias FGA

Moita oferta atlética no último mes do ano

Co ambiente de Nadal ateigando practicamente xa todos os recunchos, comezamos o último mes do ano con numerosas e interesantes propostas competitivas que forman parte do calendario oficial da Federación Galega de Atletismo.
Para comezar e a nivel de Campionatos de Galicia e probas de pista cuberta, as citas máis importantes serán as Fases da VII Liga ABANCA que xuntará a un importante número de equipos participantes na procura da súa clasificación para a gran final do 22 de decembro na Pista Cuberta de Ourense. Este mesmo escenario será testigo do Campionato autonómico de Probas Combinadas Máster individual e por Clubs que durante os días 29 e 30 de decembro pecharán o ano.
Mención especial teñen as probas San Silvestres que cada ano contan cun maior número de afeccionados e entre as que cabe citar:  VI San Silvestre Concello de Fene VIII San Silvestre Pontesa San Silvestre Ourensá 2018 e a II San Silvestre de Monterroso
Continuando ca programación, os amantes do Campo a Través tamén terán posibilidade de tomar parte nalgunhas das probas organizadas e que serán as de o XXIII Cros Guillelme Brown, o  VII Cros Río Liñares, e o  XVIII Cros Andrés Abanqueiro. As fases do Deporte Escolar dos Xogade continuarán ca súa actividade tanto en Lugo, Santiago, Ferrol como en Ourense
Non deixamos pasar por alto, malia as datas do ano, as probas de pista ó aire libre e na que contaremos co IV Torneo Solidario de Nadal Celta de Atletismo, o IV Circuíto de Pista Concello de Vigo, e o IV Trofeo Nadal Verxel Nutrición Deportiva en Lugo
Importante e destacada presenza de galegos e galegas nas citas nacionais e internacionais
En canto a actividade de campionatos nacionais, teremos unha importante presencia galega que arrincará o día 8 co V Campionato de España de Trail Absoluto e Máster en Ceheguín, así como co Nacional de Marcha de Promoción en Guadix. Esta mesma especialidade terá o día 16 o seu Nacional de Marcha Máster en Xetafe.
Por último, pechamos a axenda do último mes do ano ca proba máis importante do calendario a nivel internacional como é o XXV Campionato de Europa de Campo a Través a celebrar na localidade holandesa de Tilburg. A ela acuden as galegas Solange Pereira e Carmela Cardama, así como os galegos Sub23 Adrián Ben e Tariku Novales. O xuíz nivel III Guillermo Sandino, acudirá de igual modo, como membro integrante da expedición oficial.

Circular RFEA Nº: 288/2018 .- Campeonato España Clubes Master 2018-19

PRENSA: DiariodeFerrol.com / Miércoles, 28 Noviembre 2018 .- Iria Rivas se embolsa uno de los primeros títulos gallegos. Las instalaciones de Río Seco acogieron también el Trofeo Cidade de Narón

PRENSA

Diario de Ferrol

Iria Rivas se embolsa uno de los primeros títulos gallegos

Las instalaciones de Río Seco acogieron también el Trofeo Cidade de Narón

 Adrián López, en el centro, fue el más destacado en la cita de los 60 metros lisos | j. meis

Coincidiendo con la disputa del Trofeo Cidade de Narón, las pistas de Río Seco acogieron el pasado sábado el primero de los campeonatos autonómicos de la campaña, el Gallego de marcha en pista. Una cita que deparó varias satisfacciones para los atletas de la comarca. Sin duda, la noticia más destacada fue la victoria en el cuadro sub 18 femenino de Iria Rivas, del Club Ría Ferrol.

La joven encaró la carrera absoluta, sobre 5.000 kilómetros, y en la que logró acabar en la cuarta posición, a menos de cuarenta segundos de la ganadora. Sin embargo, su magnífico tiempo de 26:21.30 le valió para situarse al frente de su grupo de edad, lo que le reportó este entorchado.

El suyo no fue el único metal que obtuvieron las atletas del club ferrolano, pues su compañera Marina Pajón se llevó un bronce en la carrera cadete –sub 16–, en la que empleó un tiempo de 17:52.22 para completar los 3.000 metros propuestos. En el cuadro de veteranos, primera posición también para Pedro Abeledo, del Narón, dentro del grupo de M-50. Al margen de este triunfo, otro integrante de la formación anfitriona, Rubén López, se quedó también cerca del podio gracias a su quinta posición en la competición sub 21.

El resto de competidores, tanto del cuadro naronés como del Ría Ferrol acabaron más relegados en la clasificación.

Este Gallego no fue el único evento de la jornada en Río Seco, que se vistió de gala también para la celebración de la decimoséptima edición del Trofeo Cidade de Narón, al que concurrieron numerosos deportistas de la comarca, además de destacadas promesas del atletismo gallego. 

Repartidos en distintas especialidades y grupos de edad, varios de los componentes de los clubes locales lograron subir a lo más alto del podio. En el caso del Ría Ferrol las victorias llegaron de la mano de las sénior Lucía Sicre –400 metros libres–, Irene Barreiro –1.000 metros– y Diaou Diallo –salto de longitud–, así como del sub 10 Bruno Castro –50 metros–.

Otros resultados destacados fueron los triunfos de Laura Vispalia, del Olympo As Pontes, en los 60 metros sub 14, así como un aluvión de oros para los deportistas del Atletismo Narón: Adrián López –60 metros sénior–, Demba Sayang –400 y 1.000 metros junior–, Eulogio Cao –400 metros M40–, Gael Varela –500 metros sub 12–, Enrique García —500 metros sub 10–, Antía Otero –500 metros sub 12–, Esteban Rioseco –1.000 metros M40–, Samuel García –1.000 metros promesa–, Rebeca Soto –1.500 metros W40–, Eva Pérez –1.500 metros W35–,  Evelyn Fernández –lanzamiento de peso y salto de longitud junior–, Eva Castro –longitud W35–, Telmo Beceiro –salto de longitud y lanzamiento de peso sénior–, Santiago Arnoso –peso M40– y Eugenio David Romero –peso M45–. 

Tags:

RESULTADOS: XXXVII CROSS INTERNACIONAL DE LA CONSTITUCIÓN – MEMORIAL “ANTONIO RODRÍGUEZ BENAVENTE”. / Alcobendas (Madrid), 25.Nov.2018

RESULTADOS

PRUEBA:
XXXVII CROSS INTERNACIONAL DE LA CONSTITUCIÓN – MEMORIAL “ANTONIO RODRÍGUEZ BENAVENTE”.
FECHA:
25-NOVIEMBRE-2018
LUGAR:
ALCOBENDAS (MADRID).
 
BEATRIZ CASPAR PÉREZ.
20
ABSOLUTA FEMENINO
8.040 M
31’21”

Resultados   ver fotos 

RESULTADOS: III CROSS PONTE ROMANA – HOMENAXE A “TITO MARGARIDE” / Lugo, 25.Nov.2018

RESULTADOS

PRUEBA:
III CROSS PONTE ROMANA – HOMENAXE A “TITO MARGARIDE”.
FECHA:
25-NOVIEMBRE-2018
LUGAR:
LUGO.
 
INÉS BEREIJO ALBO.
2
SUB-23 FEMENINO
8.000 M
33’02”
AZZIZ SAIDI BELHAJ.
8
SUB-20 MASCULINO
4.000 M
14’48”
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
-
1
-

 Resultados Resultados  ver fotos

Fuente: www.crossponteromana.com

RESULTADOS: II REUNIÓN F.A.M. ABSOLUTA EN PISTA CUBIERTA / Madrid, 25.Nov.2018

RESULTADOS

PRUEBA:
II REUNIÓN F.A.M. ABSOLUTA EN PISTA CUBIERTA.
FECHA:
25-NOVIEMBRE-2018
LUGAR:
MADRID.
 
CRISTINA REGALÓN NIETO.
2
PÉRTIGA
ABSOLUTA FEMENINO
3m20cm

Resultados 

RESULTADOS: CARREIRA CONTRA A VIOLENCIA DE XÉNERO – FERROL 2018 / Ferrol (A Coruña), 25.Nov.2018

RESULTADOS

PRUEBA:
CARREIRA CONTRA A VIOLENCIA DE XÉNERO – FERROL 2018.
FECHA:
25-NOVIEMBRE-2018
LUGAR:
FERROL (A CORUÑA).
 
JORGE LONGARELA BARREIRO.
16
ABSOLUTA MASCULINO
17’18”

 Resultados

RESULTADOS: 21º CROSS CIUTAT DE GIRONA / Girona, 25.Nov.2018

RESULTADOS

PRUEBA:
21º CROSS CIUTAT DE GIRONA.
FECHA:
25-NOVIEMBRE-2018
LUGAR:
GIRONA.
 
IRENE BONAFONTE PARDÁS.
2
ABSOLUTA FEMENINO
4.120 M
14’35”
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
-
1
-

 Resultados

RESULTADOS: XVII TROFEO CIDADE DE NARÓN EN PISTA AIRE LIBRE / Narón (A Coruña), 24.Nov.2018

RESULTADOS

PRUEBA:
XVII TROFEO CIDADE DE NARÓN / PISTA AIRE LIBRE
FECHA:
24-NOVIEMBRE-2018
LUGAR:
NARÓN (A CORUÑA).
 
LUCÍA SICRE MASIDE.
1
400 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
1’00”94
IRENE BARREIRO LÓPEZ.
1
1.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
3’09”98
DIAOU DIALLO CHAO.
1
LONGITUD
ABSOLUTA FEMENINO
4m98cm (0.0)
BRUNO CASTRO PEREIRA.
1
50 M.L.
SUB-10 MASCULINO
8”71
RODRIGO ÁLVAREZ DAVI.
2
60 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
7”38 (+0.2)
ÁLVARO LARRAÑAGA ALBERT.
2
400 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
53”18
CARLOS CALVO MOA.
2
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
2’47”24
LUCÍA SICRE MASIDE.
2
1.500 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
4’58”56
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
2
300 M.L.
SUB-16 MASCULINO
45”01
LAURA RICO BOUZA.
2
PESO
SUB-16 FEMENINO
9m32cm
RICARDO NEGRETE BARRIOLUENGO.
2
60 M.L.
SUB-14 MASCULINO
8”82 (+0.6)
NATALIA VIGO RIVAS.
2
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
8”71 (+0.9)
GABRIELA SERANTES MARTÍN.
2
PESO
SUB-14 FEMENINO
7m90cm
DESIREE MANSO LÓPEZ.
2
60 M.L.
SUB-12 FEMENINO
9”92
INÉS BEREIJO ALBO.
3
1.500 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
4’59”74
ROSALINDA OGIE UGO.
3
LONGITUD
ABSOLUTA FEMENINO
4m74cm (0.0)
MIGUEL GUERRA VARELA.
3
300 M.L.
SUB-16 MASCULINO
45”20
ALICIA BARREIRO LÓPEZ.
3
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
8”94 (+0.9)
CARMEN GRANDAL ARDAO.
3
500 M.L.
SUB-12 FEMENINO
1’46”45
SOFÍA BLANCO LÓPEZ.
3
50 M.L.
SUB-10 FEMENINO
9”45
SILVIA VARELA ROCA.
4
1.500 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
5’01”97
ADRIÁN RIVADULLA ALONSO.
4
60 M.L.
SUB-14 MASCULINO
9”25 (+0.6)
NUNO REZA RODRÍGUEZ.
4
500 M.L.
SUB-12 MASCULINO
1’48”97
EDURNE LÓPEZ CORDERO.
4
500 M.L.
SUB-10 FEMENINO
2’03”42
DIEGO VIGO LEAL.
5
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
2’55”05
MIRIAM TOJEIRO FERREIROA.
5
1.500 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
5’06”73
VARIK VARELA RICO.
5
500 M.L.
SUB-12 MASCULINO
1’51”58
BRUNO CASTRO PEREIRA.
5
500 M.L.
SUB-10 MASCULINO
1’55”18
ÁLVARO LARRAÑAGA ALBERT.
6
60 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
7”74 (+0.2)
CARLOS CALVO MOA.
6
400 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
57”27
CHLOE MIGNOT TEIJEIRO.
6
400 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
1’08”51
AROA PERMUY BOUZA.
6
1.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
3’30”79
MARTÍN RODRÍGUEZ TOJEIRO.
6
300 M.L.
SUB-16 MASCULINO
47”55
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
6
300 M.L.
SUB-16 FEMENINO
49”34
MARCOS PÉREZ CALVO.
6
60 M.L.
SUB-14 MASCULINO
9”42 (+0.6)
NAIARA CUPEIRO BOADO.
6
PESO
SUB-14 FEMENINO
5m35cm
RODRIGO REY PERNAS.
6
60 M.L.
SUB-12 MASCULINO
10”65
ADRIÁN CALVO FRAGA.
6
50 M.L.
SUB-10 MASCULINO
9”86
ALICIA JOVE NOVO.
6
500 M.L.
SUB-10 FEMENINO
2’08”26
JUAN RAMÓN ALVARIÑO OTERO.
7
60 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
7”82 (+0.4)
PAULA NIETO RUIZ.
7
1.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
3’33”61
ARIANNA V. MUÑÓZ MÚJICA.
7
PESO
SUB-14 FEMENINO
4m94cm
DANIELA CALVO PRADOS.
7
60 M.L.
SUB-12 FEMENINO
10”25
DANIELA CALVO PRADOS.
7
500 M.L.
SUB-12 FEMENINO
1’49”96
DANIELA CRIBEIRO ESPIÑEIRA.
7
50 M.L.
SUB-10 FEMENINO
10”16
DIEGO VIGO LEAL.
8
400 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
58”06
NURIA FERNÁNDEZ FONTICOBA.
8
400 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
1’09”79
MIGUEL GUERRA VARELA.
8
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
2’59”85
NATALIA VIGO RIVAS.
8
1.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
3’34”96
ALICIA JOVE NOVO.
8
50 M.L.
SUB-10 FEMENINO
10”19
ADRIANA SEDES MONTERO.
8
500 M.L.
SUB-10 FEMENINO
2’08”85
LUCÍA BLANCO RAMIL.
9
300 M.L.
SUB-16 FEMENINO
51”07
VARIK VARELA RICO.
9
60 M.L.
SUB-12 MASCULINO
10”93
CARMEN GRANDAL ARDAO.
9
60 M.L.
SUB-12 FEMENINO
10”26
RODRIGO REY PERNAS.
9
500 M.L.
SUB-12 MASCULINO
1’57”85
LARA FERNÁNDEZ LÓPEZ.
9
500 M.L.
SUB-10 FEMENINO
2’08”88
RICARDO NEGRETE BARRIOLUENGO.
10
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
3’02”52
JOEL NOVOA GAYOSO.
10
60 M.L.
SUB-14 MASCULINO
10”53 (+0.9)
NUNO REZA RODRÍGUEZ.
10
60 M.L.
SUB-12 MASCULINO
11”08
EDURNE LÓPEZ CORDERO.
10
50 M.L.
SUB-10 FEMENINO
10”25
PABLO RODRÍGUEZ TOJEIRO.
11
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
3’06”25
JORGE SERANTES ANTÓN.
11
500 M.L.
SUB-10 MASCULINO
2’08”48
DANIELA CRIBEIRO ESPIÑEIRA.
11
500 M.L.
SUB-10 FEMENINO
2’11”30
PAULA SOTO RODRÍGUEZ.
12
400 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
1’10”88
LAURA RICO BOUZA.
12
LONGITUD
ABSOLUTA FEMENINO
4m17cm (0.0)
GABRIELA SERANTES MARTÍN.
12
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
9”58 (+1.4)
CARLOTA FANDIÑO SANJUÁN.
12
60 M.L.
SUB-12 FEMENINO
10”37
ADRIANA SEDES MONTERO.
12
50 M.L.
SUB-10 FEMENINO
10”50
SARA MARTÍNEZ CAMPOS.
12
500 M.L.
SUB-10 FEMENINO
2’13”46
MARTÍN RODRÍGUEZ TOJEIRO.
14
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
3’07”24
ALICIA BARREIRO LÓPEZ.
14
1.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
3’51”64
ALEX GARCÍA CEREIJO.
14
60 M.L.
SUB-12 MASCULINO
11”27
SARA MARTÍNEZ CAMPOS.
14
50 M.L.
SUB-10 FEMENINO
10”66
EVA SERANTES ANTÓN.
15
300 M.L.
SUB-16 FEMENINO
54”86
ADRIÁN CALVO FRAGA.
15
500 M.L.
SUB-10 MASCULINO
2’11”98
ALICIA ESPINA FERNÁNDEZ.
15
500 M.L.
SUB-10 FEMENINO
2’18”18
ANTÓN GRANDAL DEL RÍO.
16
60 M.L.
SUB-12 MASCULINO
11”33
LAURA CASTRO PEREIRA.
16
500 M.L.
SUB-12 FEMENINO
2’01”85
LARA FERNÁNDEZ LÓPEZ.
16
50 M.L.
SUB-10 FEMENINO
10”71
MARTA CUADRADO DORRIO.
16
500 M.L.
SUB-10 FEMENINO
2’27”81
PABLO PAJÓN AREA.
17
400 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
1’01”38
PAULA AREA SEQUEIRO.
17
1.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
4’00”64
MANUEL CARRACEDO FERNÁNDEZ.
17
60 M.L.
SUB-14 MASCULINO
11”29 (+0.9)
ARIANNA V. MUÑÓZ MÚJICA.
17
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
9”81 (+1.4)
MARCOS PABLO SOUTO MUÑIZ.
17
60 M.L.
SUB-12 MASCULINO
11”37
JORGE SERANTES ANTÓN.
17
50 M.L.
SUB-10 MASCULINO
10”25
ALICIA ESPINA FERNÁNDEZ.
17
50 M.L.
SUB-10 FEMENINO
10”74
PEDRO RICO PARRES.
17
500 M.L.
SUB-10 MASCULINO
2’22”94
ALICIA RODRÍGUEZ REY.
17
500 M.L.
SUB-10 FEMENINO
2’29”91
PABLO RODRÍGUEZ TOJEIRO.
18
400 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
1’01”91
PAULA NIETO RUIZ.
18
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
9”84 (+1.4)
ELENA PITA-ROMERO BRAGE.
18
500 M.L.
SUB-10 FEMENINO
2’38”38
ARTAI RUBIANES DURÁN.
19
60 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
8”42 (+0.4)
MARCOS VÁZQUEZ NÚÑEZ.
20
60 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
8”44 (+0.2)
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
21
60 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
8”92 (+0.2)
SARA REGUEIRO GONZÁLEZ.
22
500 M.L.
SUB-12 FEMENINO
2’10”75
MARTÍN PÉREZ FERNÁNDEZ.
22
50 M.L.
SUB-10 MASCULINO
12”90
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
23
60 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
8”54 (+0.6)
SAMUEL CASTRO PRIMOY.
23
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
3’20”39
MARTÍN PÉREZ FERNÁNDEZ.
23
500 M.L.
SUB-10 MASCULINO
2’50”08
JESÚS BELLO QUINTÍA.
24
400 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
1’25”24
LIDIA GRIMAL ROCA.
25
1.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
4’13”70
NAIARA CUPEIRO BOADO.
25
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
10”00 (+0.6)
PAULA AREA SEQUEIRO.
25
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
10”00 (+0.6)
LAURA RICO BOUZA.
26
60 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
9”18 (+1.0)
SARA VILARO GUTIÉRREZ.
26
1.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
4’14”14
ADRIÁN RIVADULLA ALONSO.
27
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
3’29”51
DIAOU DIALLO CHAO.
28
60 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
9”35 (+0.2)
MARCOS PÉREZ CALVO.
28
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
3’30”30
ANXO SANTOS GONZÁLEZ.
29
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
3’32”59
LIDIA GRIMAL ROCA.
29
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
10”63 (+1.1)
LAURA CASTRO PEREIRA.
29
60 M.L.
SUB-12 FEMENINO
11”33
ROMINA A. CALVO HERMIDA.
30
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
10”66 (+0.6)
JOEL NOVOA GAYOSO.
31
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
3’45”34
MARCOS CANOSA GUTIÉRREZ.
32
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
3’47”73
PAULA VILARO GUTIÉRREZ.
33
1.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
4’36”05
CLARA BARJA CERNADAS.
33
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
10”75 (+0.2)
MANUEL CARRACEDO FERNÁNDEZ.
34
1.000 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
4’16”21
CLARA BARJA CERNADAS.
34
1.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
4’40”50
AROA AMADO PRIETO.
35
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
10”85 (+0.2)
JESÚS BELLO QUINTÍA.
37
60 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
9”52 (+0.6)
MARÍA BLANCO MÉNDEZ.
38
60 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
9”49 (+0.2)
CARLA BELLO LUGRIS.
38
60 M.L.
SUB-14 FEMENINO
10”99 (+0.2)
EVA SERANTES ANTÓN.
43
60 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
9”52 (+1.0)
SARA REGUEIRO GONZÁLEZ.
44
60 M.L.
SUB-12 FEMENINO
11”61
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
4
10
6

Resultados 

Páginas

Suscribirse a Ría Ferrol Concepción Arenal RSS