Resultados

RESULTADOS: 5ª XORNADA TROFEO COPA DEPUTACIÓN DE LUGO EN PISTA AIRE LIBRE (Lugo, 1.Jun.2014)

 
 
5ª XORNADA TROFEO COPA DEPUTACIÓN DE LUGO EN PISTA AIRE LIBRE
Fecha:   Domingo, 1 de Junio de 2014
Lugar:   Estadio de Atletismo Gregorio Pérez Rivera (Lugo)
 

 

 

RESULTADOS: VIII TROFEO ALFONSO POSADA EN PISTA AIRE LIBRE (Vigo, 28.May.2014)

 
VIII TROFEO ALFONSO POSADA EN PISTA AIRE LIBRE
Fecha:   Miércoles, 28 de Mayo de 2014
Lugar:   Estadio Municipal de Atletismo de Balaidos (Vigo)
Ayer miércoles 28 de Mayo, se celebró en el Estadio Municipal de Atletismo de Balaidos (Vigo), el VIII TROFEO ALFONSO POSADA en Pista Aire Libre, en el que participó una atleta de categoría Promesa del Ría Ferrol, que tuvo una destacada actuación:
  • LETICIA FERNÁNDEZ BARBOSA​, ganó los 1.500 m.l. Absolutos, con una marca de 4:24.99, que es mejor marca de la Temporada y marca mínima para participar en los próximos Campeonatos de España Absoluto y Promesa de Pista Aire Libre.
VIII Trofeo Alfonso Posada
O disco quentou o ambiente, e Frank Casañas (PÁX. Castelló) non decepcionou. Por dúas veces lanzou o artefacto a 62.76 m, un cm máis que en Qatar, na Diamond League, o día 9, e mellor marca española do ano; secundouno Víctor Gallego (SGP), con 53.56 m, que segue sendo o 4º español. A outra proba de lanzamentos, o martelo absoluto saldouse coa vitoria de Pablo Denís (AD Marathón), cun rexistro de 63.51 m, mellorando a súa marca desta tempada e empatando co 7º nacional. Na súa volta á competición, Nacho Fernández (RCCV) asinou 54.05 m. 
Simultáneamente disputáronse as series de 100, con vento legal e favorable. Os máis rápidos foron Sergio Rodríguez Teixeira (CoCo), 11.14 e a portuguesa Cláudia Rodrigues, 12.77. Tamén en salto de lonxitude houbo dúo gañador hispano-luso. Alberto Elena(RCCV) saltou ata os 6.66 m e Cláudia Rodrígues repetiu trofeo con 5.71 m. 
O salto con pértega volveu mostrarnos un excepcional Sergio Tellería(RCCV), que pulverizou a súa marca voando sobre 4.82 m. En rapazas, gañou Beatriz Viteri (CAFC) con 3.61 m. 
Nos 1500 m, Leticia Fernández Barbosa (R. Ferrol) impúxose con claridade, facendo mellor marca desta tempada, 4.24.99, seguida por Jenny Fernández (Val Miñor) con 4.34.71. A final masculina foi do máis emocionante da xornada cun apertado final no que Gonzalo Basconcelo (RCCV), con 3.59.81 se adiantou a Adrián Lago (CSC), 4.00.13. 
Beira Lima(Portugal) con 59.31 e Sergio González, (SGP), 53.51 gañaron os 400 m. En 1000 m, a portuguesa Silvia Silva adiantou por centésimas a María Pérez Boente (CSC), 3.13.08 por 3.13.80. A vitoria masculina foi para Lorenzo González (Val Miñor), cun crono de 2.42.19.
Cronica y fotos gentileza de For Currás
Boa participación e boas marcas, os mellores ingredientes para gozar dunha gran xornada atlética e a mellor homenaxe que se pode ofrecer a alguén que dedicou a súa vida e o seu tempo ao Atletismo. 
É o que nos deixou o VIII Trofeo Alfonso Posada celebrado en Balaídos a tarde do mércores, para deleite dos afeccionados. Cun total de duascentas participacións, de toda Galicia e Portugal, foron varias as probas que mostraron un nivel satisfactorio. Os gañadores recibiron o trofeo de mans do propio Alfonso Posada.  (ir a noticia ampliada)                                                            

Fuente:   Federación Gallega de Atletismo
 

RESULTADOS: AVANCE SEMANAL

 
RESULTADOS .- CONTENIDO AVANCE SEMANAL
 
  • 1ª JORNADA CAMPEONATO DE ASTURIAS JUVENIL - JÚNIOR - PROMESA EN PISTA AIRE LIBRE (Avilés, 21.Mayo.2014)

  • CAMPEONATO GALLEGO JUVENIL DE PRUEBAS COMBINADAS EN PISTA AIRE LIBRE (Pontevedra, 24/25.Mayo.2014). CLAUDIA ROJO CAZORLA, con una marca de 4.807 puntos, estableció un nuevo Record Gallego de Heptathlón Juvenil.

  • 4ª JORNADA IV TROFEO COPA DIPUTACIÓN DE LUGO EN PISTA AIRE LIBRE (Lugo, 24.Mayo.2014) 

  • XIV GRAN PREMIO DE LOS CORRALES DE BUELNA EN PISTA AIRE LIBRE (Los Corrales de Buelna-Cantabria, 24.Mayo.2014)

  • CONTROL RFEA - CEARD LEÓN DE LANZAMIENTOS EN PISTA AIRE LIBRE (León, 24.Mayo.2014)

  • CONTROL TÉCNICO EN PISTA AIRE LIBRE (Pontevedra, 25.Mayo.2014)

  • ​2ª JORNADA I CIRCUITO FERROLANO EN PISTA AIRE LIBRE (Ferrol, 25.Mayo.2014)

RESULTADOS: 2ª JORNADA "I CIRCUITO FERROLANO DE PISTA AIRE LIBRE (Pista de Atletismo de A Malata-Ferrol, 25.May.2014)

 
 
2ª JORNADA "I CIRCUITO FERROLANO EN PISTA AIRE LIBRE"
Fecha:   Domingo, 25 de Mayo de 2014
Lugar:   Pista de Atletismo "A Malata" (Ferrol)
 
 
Resultados en directo
 

RESULTADOS: CONTROL TÉCNICO DE MARCAS (Pontevedra, 25.May.2014)

 
CONTROL TÉCNICO DE MARCAS
Fecha:   Domingo, 25 de Mayo de 2014
Lugar:   Estadio de Atletismo del Centro Gallego de Tecnificación Deportiva (Pontevedra)
Hoy domingo 25 de Mayo, se celebró en el Estadio de Atletismo del Centro Gallego de Tecnificación Deportiva (Pontevedra), un CONTROL TÉCNICO DE MARCAS, en el que participó una atleta Senior del Ría Ferrol, que tuvo una buena actuación:
  • ESPERANZA CALDAS GIL, fue 1ª en 100 m.l. Absoluto, con una marca de 12.94 y también quedó 1ª en los 200 m.l. Absolutos, con una marca de 26.55 (viento: +0.4).

​[Resultados]

 

RESULTADOS: 4ª XORNADA IV TROFEO COPA DEPUTACIÓN DE LUGO (Lugo, 24.May.2014)

 
 
4ªXORNADA IV TROFEO COPA DEPUTACIÓN DE LUGO
Fecha:   Sábado, 24 de Mayo de 2014
Lugar:   Estadio de Atletismo "Gregorio Pérez Rivera" (Lugo)
Hoy sábado 24 de Mayo, se celebró en el Estadio de Atletismo "Gregorio Pérez Rivera" de Lugo, la IV XORNADA TROFEO COPA DEPUTACIÓN DE LUGO​, en la que participaron dos atletas Cadetes del Ría Ferrol, que tuvieron una buena actuación:
  • SILVIA DE DIEGO​, fue 2ª en 300 m.vallas Cadete, con una marca de 48.96
  • INÉS DOCE, fue 4ª en 300 m.vallas Cadete, con una marca de 52.09
 

 

RESULTADOS: CAMPEONATO PROVINCIAL ESCOLAR EN PISTA AIRE LIBRE (A Pobra do Caramiñal, 24.May.2014)

 
 
CAMPEONATO PROVINCIAL ESCOLAR EN PISTA AIRE LIBRE
Fecha:   Sábado, 24 de Mayo de 2014
Lugar:   Estadio de Atletismo da Alta (A Pobra do Caramiñal)
Horario:   Consultar Reglamento
 
Atletas del lub inscritos:





1 KM. MARCHA - BENXAMIN 
1.  DIAZ MEDIN, ANGELA (05) 8.42.27 15/03/2014 A Coruña
2.  FRAGUELA TRASTOY, IRENE (05) 8.44.93 05/04/2014 Ferrol
3.  PAJON AREA, MARINA (05) 7.25.66 05/04/2014 Ferrol
2 KM MARCHA - ALEVIN 
1.  LOPEZ FERNANDEZ, NATALIA (03) 14.14.26 26/04/2014 Ferrol
2.  MIGNOT TEIJEIRO, CHLOE (03) 14.13.21 26.04/2014 Ferrol
3 KM MARCHA - INFANTIL 
1.  DIAZ PRIMOY, CLARA (02) 17.34.68 05/04/2014 Ferrol
SALTO CON PÉRTEGA - INFANTIL 
1.  GOMEZ FOJO, ICIA (01) 2.00 05/04/2014 Ferrol
2.  MENDEZ BOUZA, LAURA (01) 2.10 26/04/2014 Ferrol
50 METROS LISOS MASCULINO - BENXAMIN 
1.  PAZOS OCAMPO, MARTIN (05) 7.99 05/04/2014 Ferrol
2.  REY LORENZO, LUCAS (06) 9.18 15/03/2014 A Coruña
3.  RIVADULLA ALONSO, ADRIAN (06) 9.28 05/04/2014 Ferrol
4.  RODRIGUEZ TOJEIRO, MARTIN (05) 8.97 05/04/2014 Ferrol
80 METROS LISOS MASCULINO - INFANTIL 
1.  MARTINEZ LEDO, ADRIAN CHUN (01) 11.32 26/04/2014 Ferrol
2.  RODRIGUEZ CASTRO, ADRIAN (01) 11.12 15/03/2014 A Coruña
150 METROS LISOS MASCULINO - INFANTIL 
1.  FERNANDEZ ARMADA, ERNESTO (01) 23.07 05/04/2014 Ferrol
2.  LOPEZ LOPEZ, CARLOS (01) 19.97 05/04/2014 Ferrol
3.  RODRIGUEZ CASTRO, ADRIAN (01) 20.86 15/03/2014 A Coruña
500 METROS LISOS MASCULINO - BENXAMIN 
1.  GARCIA LOPEZ, OSCAR (05) 1.48.62 15/03/2014 A Coruña
2.  HOYOS TRABA, MARTIN (05) 1.51.31 15/03/2014 A Coruña
3.  RIVADULLA ALONSO, ADRIAN (06) 1.49.77 15/03/2014 A Coruña
4.  RODRIGUEZ TOJEIRO, MARTIN (05) 1.44.40 26/04/2014 Ferrol
500 METROS LISOS MASCULINO - INFANTIL 
1.  VILARO RODRIGUEZ, MIGUEL (02) 1.33.62 15/03/2014 A Coruña
1.000 METROS LISOS MASCULINO - ALEVIN 
1.  GONZALEZ SALUTREGUI, LUCAS (03) 3.46.83 15/03/2014 A Coruña
1.000 METROS LISOS MASCULINO - INFANTIL 
1.  GARCIA LOPEZ, ADOLFO (01) 3.24.78 15/03/2014 A Coruña
2.  LOPEZ LOPEZ, CARLOS (01) 3.01.90 15/03/2014 Ferrol
3.  MARTINEZ LEDO, ADRIAN CHUN (01) 3.17.67 05/04/2014 Ferrol
1.000 METROS LISOS MASCULINO - BENXAMIN 
1.  GIL GUNDIN, RAUL (05) 3.53.84 26/04/2014 Ferrol
2.  OROZA SIXTO, CIBRAN SURAFEL (06) 4.32.67 26/04/2014 Ferrol
3.  REY LORENZO, LUCAS (06) 4.13.14 26/04/2014 Ferrol
80 METROS VALADOS 0,762 MASCULINO - INFANTIL 
1.  REY GOMEZ, ALDO (01) 14.92 26/04/2014 Ferrol
220 METROS VALADOS MASCULINO - INFANTIL 
1.  REY GOMEZ, ALDO (01) 36.60 15/03/2014 A Coruña
SALTO DE ALTURA MASCULINO - BENXAMIN 
1.  GARCIA LOPEZ, OSCAR (05) 0.90 15/03/2014 A Coruña
2.  GIL GUNDIN, RAUL (05) 1.00 15/03/2014 Ferrol
SALTO DE ALTURA MASCULINO - INFANTIL 
1.  REY GOMEZ, ALDO (01) 1.25 26/04/2014 Ferrol
2.  RODRIGUEZ CASTRO, ADRIAN (01) 1.22 05/04/2014 Ferrol
SALTO DE LONXITUDE MASCULINO - BENXAMIN 
1.  PAZOS OCAMPO, MARTIN (05) 3.52 26/04/2014 Ferrol
SALTO DE LONXITUDE MASCULINO - INFANTIL 
1.  BLAS CERNADAS, JAVIER (02) 3.79 05/04/2014 Ferrol
2.  REY VAZQUEZ, MARTIN (02) 3.93 05/04/2014 Ferrol
TRIPLO SALTO MASCULINO - INFANTIL 
1.  GARCIA LOPEZ, ADOLFO (01) 9.05 15/03/2014 A Coruña
LANZAMENTO DE PESO 3 KG MASCULINO - INFANTIL 
1.  LARANJEIRA VARELA, RAUL (01) 6.60 15/03/2014 A Coruña
2.  LOPEZ LOPEZ, CARLOS (01) 8.26 15/03/2014 A Coruña
LANZAMENTO DE DISCO 800 GR MASCULINO - INFANTIL 
1.  FERNANDEZ ARMADA, ERNESTO (01) 11.50 05/04/2014 Ferrol
2.  GARCIA LOPEZ, ADOLFO (01) 19.15 05/04/2014 Ferrol
3.  MONTES GONZALEZ, DIEGO (02) 13.26 05/04/2014 Ferrol
4.  REY VAZQUEZ, MARTIN (02) 12.93 05/04/2014 Ferrol
5.  VILARO RODRIGUEZ, MIGUEL (02) 15.84 05/04/2014 Ferrol
LANZAMENTO DE XABALINA 500 GR MASCULINO - INFANTIL 
1.  MARTINEZ LEDO, ADRIAN CHUN (01) 14.49 26/04/2014 Ferrol
50 METROS LISOS FEMININO - BENXAMIN 
1.  DIAZ SEDES, MARTINA (05) 8.48 05/04/2014 Ferrol
2.  VIGO RIVAS, NATALIA (06) 9.43 05/04/2014 Ferrol
60 METROS LISOS FEMININO - ALEVIN 
1.  OROSA LOPEZ, LAURA (03) 9.99 05/04/2014 Ferrol
80 METROS LISOS FEMININO - INFANTIL 
1.  LOPEZ FERNANDEZ, PAULA (01) 11.31 15/03/2014 A Coruña
2.  PEREZ ABREU, DEISY (02) 11.73 15/03/2014 A Coruña
3.  SICRE MASIDE, LUCIA (01) 11.54 26/04/2014 Ferrrol
150 METROS LISOS FEMININO - INFANTIL 
1.  BARREIRO LOPEZ, IRENE (02) 22.93 15/03/2014 A Coruña
2.  GOMEZ FOJO, ICIA (01) 22.63 05/04/2014 Ferrol
3.  LOPEZ FERNANDEZ, PAULA (01) 21.05 05/04/2014 Ferrol
4.  PEREZ ABREU, DEISY (02) 21.67 05/04/2014 Ferrol
5.  RIVADULLA ALONSO, LUCIA (01) 22.62 15/03/2014 A Coruña
6.  RIVAS RIVERA, ANA (02) 22.14 05/04/2014 Ferrol
500 METROS LISOS FEMININO - BENXAMIN 
1.  RICO BOUZA, LAURA (05) 1.53.37 26/04/2014 Ferrol
2.  VIGO RIVAS, NATALIA (06) 1.59.83 26/04/2014 Ferrol
500 METROS LISOS FEMININO - INFANTIL 
1.  BARREIRO LOPEZ, IRENE (02) 1.33.98 15/03/2014 A Coruña
2.  RIVADULLA ALONSO, LUCIA (01) 1.36.84 26/04/2014 Ferrol
1.000 METROS LISOS FEMININO - INFANTIL 
1.  CANDAL MARCOS, LAURA (02) 3.48.94 05/04/2014 Ferrol
2.  SICRE MASIDE, LUCIA (01) 3.29.32 05/04/2014 Ferrol
3.  TOJEIRO FERREIROA, MIRIAM (01) 3.49.97 05/04/2014 Ferrol
1.000 METROS LISOS FEMININO - BENXAMIN 
1.  BARREIRO LOPEZ, ALICIA (06) 4.24.45 26/04/2014 Ferrol
2.  LORENZO RIO, LUNA (06) 5.27.18 26/04/2014 Ferrol
3.  NIETO RUIZ, PAULA (06) 4.07.37 26/04/2014 Ferrol
4.  VEIGA GARCIA, ALBA (05) 4.36.88 26/04/2014 Ferrol
5.  VILASANTE YAÑEZ, SITOTA (05) 4.36.84 26/04/2014 Ferrol
2.000 METROS LISOS FEMININO - ALEVIN 
1.  BARCIA COUTO, ICIA (03) 08.32.80 05/04/2014 Ferrol
2.  BLANCO MENDEZ, MARIA (03) 08.52.27 26/04/2014 Ferrol
3.  DURAN BERGANTIÑOS, HANNA (04) 9.08.16 26/04/2014 Ferrol
4.  PERMUY BOUZA, AROA (04) 08.26.94 05/04/2014 Ferrol
5.  POUSA SEIJAS, ANDREA (03) 9.01.14 05/04/2014 Ferrol
6.  REY CASTRO, MARTA (03) 08.33.66 26.04/2014 Ferrol
7.  SOTO RODRIGUEZ, PAULA (03) 08.31.29 05/04/2014 Ferrol
80 METROS VALADOS 0,762 FEMININO - INFANTIL 
1.  CONESA HERMIDA, ZELTIA (02) 16.15 05/04/2014 Ferrol
2.  RIVAS RIVERA, ANA (02) 15.67 26/04/2014 Ferrol
3.  TOJEIRO FERREIROA, MIRIAM (01) 17.38 26/04/2014 Ferrol
220 METROS VALADOS FEMININO - INFANTIL 
1.  CONESA HERMIDA, ZELTIA (02) 39.68 15/03/2014 A Coruña
SALTO DE ALTURA FEMININO - INFANTIL 
1.  RIVADULLA ALONSO, LUCIA (01) 1.20 26/04/2014 Ferrol
2.  RUVIRA RODRIGUZ, CARMEN (01) 1.22 05/04/2014 Ferrol
SALTO DE ALTURA FEMININO - ALEVIN 
1.  PERMUY FERNANDEZ, SOFIA (03) 1.10 26/04/2014 Ferrol
2.  SOTO RODRIGUEZ, PAULA (03) 1.08 15/03/2014 A Coruña
SALTO DE ALTURA FEMININO - BENXAMIN 
1.  DIAZ SEDES, MARTINA (05) 1.12 05/04/2014 Ferrol
SALTO DE LONXITUDE FEMININO - INFANTIL 
1.  PEREZ ABREU, DEISY (02) 3.86 05/04/2014 Ferrol
TRIPLO SALTO FEMININO - INFANTIL 
1.  RUVIRA RODRIGUZ, CARMEN (01) 8.44 15/03/2014 A Coruña
LANZAMENTO DE PESO 3 KG FEMININO - INFANTIL 
1.  GRANDAL RODRIGUEZ, INES (01) 5.09 26/04/2014 Ferrol
2.  MENDEZ BOUZA, LAURA (01) 6.64 15/03/2014 A Coruña
LANZAMENTO DE PESO 2 KG FEMININO - ALEVIN 
1.  OROSA LOPEZ, LAURA (03) 4.78 05/04/2014 Ferrol
LANZAMENTO DE PESO 1KG FEMININO - BENXAMIN 
1.  PAJON AREA, MARINA (05) 5.50 26/04/2014 Ferrol
2.  RICO BOUZA, LAURA (05) 6.33 26/04/2014 Ferrol
LANZAMENTO DE DISCO 800 GR FEMININO - INFANTIL 
1.  GRANDAL RODRIGUEZ, INES (01) 10.62 26/04/2014 Ferrol
2.  MENDEZ BOUZA, LAURA (01) 13.50 26/04/2014 Ferrol
3.  SICRE MASIDE, LUCIA (01) 14.47 05/04/2014 Ferrol
         
LANZAMENTO DE XABALINA 400 GR FEMININO - INFANTIL 
1.  BARREIRO LOPEZ, IRENE (02) 13.17 05/04/2014 Ferrol
2.  CONESA HERMIDA, ZELTIA (02) 11.45 26/04/2014 Ferrol
3.  RIVAS RIVERA, ANA (02) 9.43 26/04/2014 Ferrol
4.  TOJEIRO FERREIROA, MIRIAM (01) 12.15 05/04/2014 Ferrol
LANZAMENTO DE PELOTA FEMININO - ALEVIN 
1.  PEREZ FABREGAS, PAULA (04) 23.29 26/04/2014 Ferrol
2.  PERMUY BOUZA, AROA (04) 15.27 15/03/2014 A Coruña
LANZAMENTO DE PELOTA FEMININO - BENXAMIN 
1.  BARREIRO LOPEZ, ALICIA (06) 10.47 05/04/2014 Ferrol

RESULTADOS: XIV GRAN PREMIO DE LOS CORRALES DE BUELNA 2014 (Los Corrales de Buelna, 24.May.2014)

 
 
XIV GRAN PREMIO DE LOS CORRALES DE BUELNA 2014
Fecha:   Sábado, 24 de Mayo de 2014
Lugar:   Complejo Deportivo Los Corrales de Buelna (Cantabria)
Hoy sábado 24 de Mayo, se celebró en el Complejo Deportivo de Los Corrales de Buelna, el XIV GRAN PREMIO DE LOS CORRALES DE BUELNA 2014, en el que participó una atleta Promesa del Ría Ferrol, que tuvo una buena actuación:
  • LETICIA FERNÁNDEZ BARBOSA​, fue 5ª en 1.500 m.l. Absoluto, con una marca de 4:27.13 (marca mínima para participar en los próximos Campeonatos de España Absoluto y Promesa en Pista Aire Libre).
 
 

RESULTADOS: CONTROL RFEA DE LANZAMIENTOS (León, 24.May.2014)

 
CONTROL RFEA DE LANZAMIENTOS
Fecha:   Sábado, 24 de Mayo de 2014
Lugar:   CEARD León
Hoy sábado 24 de Mayo, se celebró en el CEARD de León, un CONTROL RFEA DE LANZAMIENTOS, en el que participó una lanzadora Promesa del Ría Ferrol, que tuvo una buena actuación:
  • ALDARA ÁLVAREZ FUENTES, fue 4º en Disco Absoluto, con una marca de 46.46 m. (marca mínima para participar en el próximo Campeonato de España Promesa en aire libre).

​[Resultados]

 
 

 

 

RESULTADOS: AVANCE SEMANAL

RESULTADOS .- CONTENIDO AVANCE SEMANAL
  • 1ª JORNADA CAMPEONATO DE ESPAÑA DE CLUBES - DIVISIÓN DE HONOR MUJERES (Alcobendas, 17.Mayo.2014)
  • CAMPEONATO GALLEGO CADETE EN PISTA AIRE LIBRE (Vilagarcía de Arousa, 17.Mayo.2014)

 

Páginas

Suscribirse a RSS - Resultados