Circular FGA Nº: 63/2021 .- Selección Galega para o VII Campionato de España de Federacións Autonómicas Sub 18

Circular FGA Nº: 62/2021 .- Xornada Técnica de Lanzamento de Martelo

Circular FGA Nº: 61/2021 .- Anexo Circular 54-2021. Horario e Cadencias do XXXIV Campionato Xunta de Galicia Máster en Pista ao Aire Libre

Circular FGA Nº: 60/2021 .- Xornada Técnica de Salto con Pértega

Circular FGA Nº: 59/2021 .- Campionato Xunta de Galicia de Clubs Sub 10, Sub 12 e Sub 14, Trofeo ABANCA 2021 aire libre

RESULTADOS: MAYO 2021 / 4

 RESULTADOS

PRUEBA:
II XORNADA CIRCUÍTO ATLETISMO EN PISTA PONTEVEDRA 2021.
XLV TROFEO SOCIEDAD GIMNÁSTICA PONTEVEDRA – II XORNADA FROIZ / PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
19-MAYO-2021
LUGAR:
PONTEVEDRA.
 
LIA CARIDE ARUFE.
-
800 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
AB.
 
PRUEBA:
IV MITING CIUTAT DE MOLLET DEL VALLÉS 2021 / PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
21-MAYO-2021
LUGAR:
MOLLET DEL VALLÉS (BARCELONA).
 
LAURA ALONSO DA COSTA.
1
400 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
56”02
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
1
-
-
 
PRUEBA:
CONTROL NACIONAL DE LANZAMIENTOS DE MARTILLO / PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
21-MAYO-2021
LUGAR:
AVILÉS (ASTURIAS).
 
MARÍA OLIVA AMORES FERNÁNDEZ.
1
MARTILLO
ABSOLUTA FEMENINO
46m66cm
 
PRUEBA:
REUNIÓN CIUDAD DE MÓSTOLES / PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
22-MAYO-2021
LUGAR:
MÓSTOLES (MADRID).
 
IRIS DE CASTRO GONZÁLEZ.
3
DISCO
ABSOLUTA FEMENINO
38m23cm
 
PRUEBA:
CONTROL NACIONAL DE MARCAS / PISTA AIRE LIBRE. 
FECHA:
23-MAYO-2021
LUGAR:
VIGO (PONTEVEDRA).
 
IVANNA CAROLINA ROMÁN SÁNCHEZ.
2
JABALINA
ABSOLUTA FEMENINO
45m36cm
XIANA LAGO ANDRADE.
2
PESO
ABSOLUTA FEMENINO
11m68cm
LIA CARIDE ARUFE.
3
400 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
1’05”49
 
PRUEBA:
II CONTROL FEDERADO DE MARCAS / PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
23-MAYO-2021
LUGAR:
NOIA (A CORUÑA).
 
CAROLINA SANTOS VILLALÓN.
2
400 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
1’05”04

Comunicado do Club de Atletismo "Ría Ferrol-Concepción Arenal": Campionato Galego de Clubs Sub20

 Noticias CLUB

Comunicado Club de Atletismo "Ría Ferrol-Concepción Arenal"

Campionato Galego de Clubs Sub20
O vindeiro sábado 22, celebrarase o MAL chamado  Cto. Galego de Clubs Sub20, ao cal finalmente NON ACUDIREMOS, debido ao novo regulamento desta tempada.
Desde o noso Club, entendemos que o que está OBRIGADO a ter Licenza pola Federación Galega é o Club, e iso cumprímolo con fartura.
Tampouco entendemos que agora que está a baixar a incidencia de casos  Covid e cando te podes mover por toda España, néguese a participación a algunhas atletas do noso Club. Cando noutro  Cto. de Clubs celebrado hai algunhas semanas e cos casos de  Covid disparados, se que se permitiu a participación a atletas sen Licenza Galega.
CONCLUSIÓN: NON PARTICIPAREMOS, co cal quitamos a ilusión ás atletas en participar neste tipo de Campionatos, como é representar ao seu CLUB.

 

RESULTADOS: MAYO 2021 / 3

 RESULTADOS

PRUEBA:
I CONTROL DE MENORES SADA / PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
14-MAYO-2021
LUGAR:
BASTIAGUEIRO / OLEIROS (A CORUÑA).
 
RICARDO NEGRETE BARRIOLUENGO.
1
600 M.L.
SUB-16 MASCULINO
1’28”97
ADRIÁN RIVADULLA ALONSO.
4
600 M.L.
SUB-16 MASCULINO
1’35”69
JOEL NOVOA GAYOSO.
5
600 M.L.
SUB-16 MASCULINO
1’36”29
CARLA PAZOS FRANCO.
5
600 M.L.
SUB-16 FEMENINO
1’51”12
MARCOS PÉREZ CALVO.
6
600 M.L.
SUB-16 MASCULINO
1’37”45
AROA AMADO PRIETO.
7
600 M.L.
SUB-16 FEMENINO
1’57”33
SERGIO FERNÁNDEZ RÁFALES.
9
600 M.L.
SUB-16 MASCULINO
1’49”49
 
PRUEBA:
LIGA IBERDROLA DE CLUBES – DIVISIÓN DE HONOR FEMENINA / 2ª JORNADA / PIST AIRE LIBRE.
FECHA:
16-MAYO-2021
LUGAR:
CASTELLÓN (COMUNIDAD VALENCIANA).

 EQUIPO C.A.RÍA FERROL / 2ª JORNADA LIGA IBERDROLA (CASTELLÓN)

PATROCINADORES C.A.RÍA FERROL-CONCEPCIÓN ARENAL 

 
IVANNA CAROLINA ROMÁN SÁNCHEZ.
1
JABALINA
ABSOLUTA FEMENINO
47m43cm
LAURA ALONSO DA COSTA.
2
800 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
2’13”33
IRENE BONAFONTE PARDÁS.
2
1.500 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
4’24”54
LUCÍA RIVADULLA ALONSO.
LAURA ALONSO DA COSTA.
IRENE BARREIRO LÓPEZ.
PAULETTE NATACHA FERNÁNDEZ NGO.
 
2
 
 
REL. 4x400
 
ABSOLUTA FEMENINO
 
3’46”57
DIAOU DIALLO CHAO.
2
TRIPLE
ABSOLUTA FEMENINO
12m85cm (+4.3)
TALIA MARA PÉREZ DAMBRAUSKAS.
3
100 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
12”34 (-3.1)
IRENE BONAFONTE PARDÁS.
3
3.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
10’14”39
PAULA GONZÁLEZ GARCÍA.
3
100 M.V.
ABSOLUTA FEMENINO
14”56 (-4.2)
PAULETTE NATACHA FERNÁNDEZ NGÓ.
3
400 M.V.
ABSOLUTA FEMENINO
58”99
CELIA MUÑOZ DE MORALES CASTRO.
ANTÍA MARTÍNEZ QUEIMAÑO.
PAULA GONZÁLEZ GARCÍA.
TALIA MARA PÉREZ DAMBRAUSKAS.
3
REL. 4x100
ABSOLUTA FEMENINO
48”14
ELENA LLOBERA MIRÓ.
3
LONGITUD
ABSOLUTA FEMENINO
6m03cm (+3.7)
MARÍA OLIVA AMORES FERNÁNDEZ.
3
MARTILLO
ABSOLUTA FEMENINO
48m42cm
SOFÍA FERNÁNDEZ CASTRO.
4
3.000 OBST.
ABSOLUTA FEMENINO
11’32”30
DIANA JIMÉNEZ GUERRERO.
4
PÉRTIGA
ABSOLUTA FEMENINO
3m45cm
ALDARA ÁLVAREZ FUENTES.
4
DISCO
ABSOLUTA FEMENINO
39m28cm
INÉS CELORIO SÁNCHEZ.
5
200 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
25”90 (-4.4)
SILVIA GUERRA BRAVO.
5
3.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
10’39”94
XIANA LAGO ANDRADE.
5
PESO
ABSOLUTA FEMENINO
11m63cm
CANDELA DÍAZ RIVAS.
6
400 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
1’00”54
IRENE BARREIRO LÓPEZ.
6
800 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
2’17”00
IRIA RIVAS IGLESIAS.
6
5 KM. MAR.
ABSOLUTA FEMENINO
27’24”32
ANTÍA MARTÍNEZ QUEIMAÑO.
6
100 M.V.
ABSOLUTA FEMENINO
15”95 (-4.2)
LUCÍA RIVADULLA ALONSO.
6
400 M.V.
ABSOLUTA FEMENINO
1’03”67
KAROLINA PUCHMERTLOVA.
6
JABALINA
ABSOLUTA FEMENINO
36m73cm
IRIS DE CASTRO GONZÁLEZ.
6
DISCO
ABSOLUTA FEMENINO
38m14cm
ROCÍO DÍAZ GRANDA.
6
ALTURA
ABSOLUTA FEMENINO
1m69cm
ROCÍO DÍAZ GRANDA.
7
LONGITUD
ABSOLUTA FEMENINO
5m51cm (+3.2)
ALDARA ÁLVAREZ FUENTES.
7
PESO
ABSOLUTA FEMENINO
10m65cm
INÉS CELORIO SÁNCHEZ.
8
100 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
12”79 (-3.1)
CELIA MUÑOZ DE MORALES CASTRO.
8
200 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
26”80 (-4.4)
CRISTINA REGALÓN NIETO.
8
400 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
1’13”77
CAROLINA SANTOS VILLALÓN.
8
1.500 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
5’18”50
MARINA PAJÓN AREA.
8
5 KM. MAR.
ABSOLUTA FEMENINO
31’21”75
NURIA MONTALA PALAU.
8
ALTURA
ABSOLUTA FEMENINO
1m55cm
CRISTINA REGALÓN NIETO.
8
PÉRTIGA
ABSOLUTA FEMENINO
2m80cm
EVA FERNÁNDEZ PARADA.
8
TRIPLE
ABSOLUTA FEMENINO
10m13cm (+2.7)
LUCÍA MAJO VILLEGAS.
8
MARTILLO
ABSOLUTA FEMENINO
 
CLASIFICACIÓN POR EQUIPOS
EQUIPO
PUESTO
PUNTOS
PLAYAS DE CASTELLÓN.
1
258
TROPS – CUEVA DE NERJA.
2
146
L’HOSPITALET AT.
3
143
RÍA FERROL.
4
139
 
PRUEBA:
III CONTROL DELEGACIÓN DE LUGO / PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
16-MAYO-2021
LUGAR:
LUGO.
 
BRUNO CASTRO PEREIRA.
1
60 M.L.
SUB-12 MASCULINO
9”00
LAURA RICO BOUZA.
2
JABALINA
SUB-18 FEMENINO
31m88cm
IRMA VEIGUELA TIZÓN.
3
80 M.L.
SUB-14 FEMENINO
11”62 (-1.5)
ALDARA RUIZ MARTÍNEZ.
5
150 M.L.
SUB-14 FEMENINO
22”16 (-3.4)
IRMA VEIGUELA TIZÓN.
5
150 M.L.
SUB-14 FEMENINO
22”16 (-3.4)
OLGA SÁNCHEZ ROMAR.
5
JABALINA
SUB-14 FEMENINO
15m03cm
ALDARA RUIZ MARTÍNEZ.
6
80 M.L.
SUB-14 FEMENINO
11”81 (-1.5)
LAURA CASTRO PEREIRA.
6
JABALINA
SUB-14 FEMENINO
12m86cm
LUCAS JIMÉNEZ VILCHEZ.
6
500 M.L.
SUB-10 MASCULINO
1’53”90
RODRIGO REY PERNAS.
8
80 M.L.
SUB-14 MASCULINO
12”77 (-4.1)
SARA REGUEIRO GONZÁLEZ.
8
JABALINA
SUB-14 FEMENINO
10m12cm
ADRIANA CASTIÑEIRA DE CASTRO.
10
80 M.V.
SUB-14 FEMENINO
17”00 (-1.6)
RODRIGO REY PERNAS.
10
80 M.V.
SUB-14 MASCULINO
20”04 (-1.9)
MARTA GÓMEZ PICO.
10
PESO
SUB-14 FEMENINO
5m21cm
RODRIGO REY PERNAS.
12
LONGITUD
SUB-14 MASCULINO
3m55cm (-1.4)
LAURA CASTRO PEREIRA.
12
LONGITUD
SUB-14 FEMENINO
3m15cm (-3.6)
MARTÍN CASTIÑEIRA DE CASTRO.
12
500 M.L.
SUB-10 MASCULINO
2’06”61
OLGA SÁNCHEZ ROMAR.
15
150 M.L.
SUB-14 FEMENINO
25”59 (-1.7)
FELIPE RIOS DUARTE.
15
500 M.L.
SUB-10 MASCULINO
2’11”81
LAURA CASTRO PEREIRA.
16
80 M.L.
SUB-14 FEMENINO
12”85 (-1.6)
SARA REGUEIRO GONZÁLEZ.
16
150 M.L.
SUB-14 FEMENINO
25”80 (-1.7)
SARA REGUEIRO GONZÁLEZ.
16
LONGITUD
SUB-14 FEMENINO
2m74cm (-2.1)
OLGA SÁNCHEZ ROMAR.
22
80 M.L.
SUB-14 FEMENINO
13”62 (-1.)
MARTA GÓMEZ PICO.
26
80 M.L.
SUB-14 FEMENINO
14”52 (-1.6)
 
PRUEBA:
II CONTROL DE MARCAS RIAZOR CORUÑA / PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
17-MAYO-2021
LUGAR:
A CORUÑA.
 
ALICIA BARREIRO LÓPEZ.
1
300 M.V.
SUB-16 FEMENINO
47”00
BRUNO CASTRO PEREIRA.
1
60 M.L.
SUB-12 MASCULINO
8”68
CAYETANA REY DOBARRO.
1
PELOTA
SUB-10 FEMENINO
8m54cm
NOA SEOANE RUBIÑOS.
2
60 M.L.
SUB-12 FEMENINO
8”86
LAURA FERNÁNDEZ PÉREZ.
2
PELOTA
SUB-10 FEMENINO
7m76cm
ADRIANA CASTIÑEIRA DE CASTRO.
3
80 M.V.
SUB-14 FEMENINO
16”39 (+0.0)
CARMEN DÍAZ PARDAVILA.
3
60 M.L.
SUB-12 FEMENINO
9”07
CAROLINA RAMIL LÓPEZ.
3
50 M.L.
SUB-10 FEMENINO
9”07
MARTÍN CASTIÑEIRA DE CASTRO.
4
PELOTA
SUB-10 MASCULINO
13m58cm
CAROLINA RAMIL LÓPEZ.
4
LONGITUD
SUB-10 FEMENINO
2m50cm
ROSALINDA OGIE UGO
5
200 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
29”07 (-2.9)
ADRIANA CASTIÑEIRA DE CASTRO.
5
TRIPLE
ABSOLUTA FEMENINO
8m01cm (+0.0)
MARCOS MAURIZ DÍAZ.
5
50 M.L.
SUB-10 MASCULINO
8”95
LUCAS JIMÉNEZ VILCHEZ.
5
PELOTA
SUB-10 MASCULINO
9m63cm
DESIREE MANSO LÓPEZ.
7
80 M.L.
SUB-14 FEMENINO
11”58 (+1.7)
MARTA CUADRADO DORRIO.
7
60 M.L.
SUB-12 FEMENINO
9”71
LUCAS JIMÉNEZ VILCHEZ.
7
50 M.L.
SUB-10 MASCULINO
9”07
LAURA FERNÁNDEZ PÉREZ.
7
50 M.L.
SUB-10 FEMENINO
9”34
CANDELA RUIZ LÓPEZ.
8
200 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
30”79 (-2.9)
CAYETANA REY DOBARRO.
10
50 M.L.
SUB-10 FEMENINO
9”55
SABELA MORALES MONDRAGÓN.
12
60 M.L.
SUB-12 FEMENINO
10”21
MARTÍN CASTIÑEIRA DE CASTRO.
12
50 M.L.
SUB-10 MASCULINO
9”80
MARTA GÓMEZ PICO.
-
1.000 M.L.
SUB-14 FEMENINO
DES.

Asamblea General Ordinaria de Socios del Club de Atletismo "Ría Ferrol"

Circular FGA Nº: 57/2021 .- Selección Campionato de España de Federacións Autonómicas de Probas Combinadas

Páginas

Suscribirse a Ría Ferrol Concepción Arenal RSS